Bu 40 Dolarlık Minik Cihaz Herhangi Bir Kulaklığı Kablosuz Hale Getirebiliyor

Kulaklık girişinin neslinin yavaş yavaş tükeniyor olması, o en sevdiğiniz kablolu kulaklıklarınıza büyük bir tehdit oluşturuyor.

Pek çok kişi için iPhone 7 gibi kulaklık girişi olmayan cihazlarda kablolu kulaklık kullanmanın tek yolu özel bir adaptör kullanmak. Ancak birden çok sebepten ötürü bu adaptörler pek de zarif bir çözüm değil.

Neyse ki piyasada kablolu kulaklarınızı geleceğe uygun hale getirecek cihazlar var. Bu cihazlar kulaklıklarınızı “yalancıktan” kablosuz kulaklıklara çevirerek kulaklık girişi olmayan yeni cihazlarınızla kablosuz olarak iletişim kurmalarını sağlıyor.

Bu cihazlar arasında en vaat edici olanı Jack by Podo Labs isimli cihaz. Ürün Kickstarter üzerinden 800.000 dolardan fazla yatırım aldı – hem de oldukça mütevazi olan 20.000 dolarlık yatırım hedefine rağmen.

Jack’in kablolu kulaklıklarınızı nasıl modernize ettiğine yakından bakalım:

Podo Labs’in Jack’i, cihazlarınıza Bluetooth üzerinden bağlanan küçük ve hafif bir eklenti.

Kullanımı oldukça kolay görünüyor: Tek yapmanız gereken kulaklıklarınızı Jack’in üzerinde bulunan 3 milimetrelik ses portuna takmak ve Jack’i Bluetooth aracılığıyla mobil cihazınızla eşleştirmek.

Eğer bir iPhone 7’niz ya da kulaklık girişi olmayan herhangi bir akıllı telefonunuz varsa ve yine de kablosuz kulaklık kullanmak istiyorsanız bu harika bir çözüm.

Jack aynı zamanda hoparlörler için de bir Bluetooth adaptörü görevi de görüyor.

Cihaz bununla birlikte Bluetooth bağlantısı olmayan araçlardaki AUX çıkışı ile de uyumlu. Jack’i televizyonunuzun ses çıkış portuna bağlayarak televizyonunuzdan gelen sesi kulaklıklarınızdan dinlemeniz de mümkün.

Jack’in kablosuz paylaşım özelliği de var. Böylelikle başka bir Jack’i olan arkadaşınızla dinlediklerinizi paylaşabiliyorsunuz.

Podo Labs, Jack’te Bluetooth’un “aptX” teknolojisi olduğunu vurguluyor. Bu teknoloji sayesinde cihaz “CD kalitesinde” ses sağlıyor. Cihazın 12 saatlik pil ömrü mevcut.

Jack’i yanınızda rahatça taşıyabilmeniz için kıyafetlerinize iliştirebileceğiniz küçük bir klipsi var. Podo Labs bu minik cihazın üzerine Oynat, Durdur, Atla gibi butonlar ile ses kontrol butonları eklemiş. Jack aynı anda iki cihaza birden bağlanabiliyor, böylece cihazlarınızın arasındaki bağlantıyı kontrol etmeniz kolay hale geliyor.

Jack’e Kickstarter kampanyası üzerinden 30 dolara sahip olabilirsiniz. Teslimat zamanı ise Haziran olarak belirlenmiş. Kickstarter kampanyası kapandıktan sonra ise Jack’in piyasa fiyatının 40 dolar olması bekliyor; ki bu fiyatları 100 dolardan başlayan kablosuz kulaklıklara göre yine daha uygun.

Etiketler