Gerçek Zamanlı Veri Takibi Manuel İşçilerin Verimliliğini Artırmaya Yardımcı Oluyor

İçinde bulunuduğumuz veri çağında işletmeler tüketicilerini takip etmeye devam ederek topladıkları bilgileri hizmetlerinin kalitesini ve verimliliğini artırmak için kullanıyorlar. Lighthouse isimli yeni bir işyeri takip sistemi işletmelere onlar için çalışan kişilerin verimliliğini artırmak üzere özel gösterge ve işaretler kullanıyor.

Sistem şu şekilde işliyor: Şirketler çalışanları Bluetooh göstergeleri ve benzeri sensörler üzerinden data toplayan bir mobil uygulama yüklüyor. Bu uygulama; görev listeleri, talimatlar, güvenlik içerikleri ve uyarılar da dahil olmak üzere pek çok pratik bilgiyi sunuyor. Bu da alışveriş merkezleri, havaalanları, hastaneler ve stadyumlar gibi alanlarda çalışanların, gerçekten onarılması gereken noktaları tespit etme konusunda daha verimli hale gelmesi ve operasyonel maliyetlerin düşürülmesi anlamına geliyor. Lighthouse’un oldukça ilginç olan ısı haritası özelliği de çalışanların farklı alanlarda ne kadar vakit harcadığını da gösteriyor. Lighthouse CEO’su Patrick Carne, işgücü üzerinde dönen sektörlerde ortaya çıkan aşırı derecede verimsiz, manuel ve evrak bazlı süreçlerde büyük bir etki yaratmak için harika bir fırsat yakalamış olduklarını dile getiriyor.

Sensörler üzerindeki değişimleri tespit edebilen ve ilgili çalışanları verimli bir şekilde tetikleyecek olan If-This-Then-That (IFTTT – Bu Olursa Bunu Yap Yaklaşımı) teknolojisi sayesinde bu sistemin büyük potansiyel taşıdığı aşikar.

Etiketler