Havaalanında Bavulunuzu Artık Sürebilirsiniz

Havaalanında dolaşmak yepyeni bir anlam kazanacağa benziyor.

Chicagolu iş adamı Kevin O’Donnell, sürülebilir bir el bagajı geliştirmiş. Çantalarını terminaller arasında oradan oraya sürüklemek yerine, yolcular Modobag’in üzerinde oturup elektrik motoru sayesinde saatte 12 kilometrelik bir hıza ulaşabiliyor.

Modobag’in kurucusu O’Donnell, “Kimseyi daha tembel hale getirmeye çalışmıyoruz, amacımız yaşam verimliliği.” diyor.

Çanta, bir Indiegogo kampanyası kapsamında 1.000 dolara satılıyor ve neredeyse her hava yolu kabininde taşınabilecek kadar küçük.

Ancak O’Donnell, müşterilerin çantayı havaalanı sehayatlerinden çok daha fazlası için kullanmasını hayal ediyor. Ofis çalışanlarına bu çantayı kullanarak tren istasyonuna ya da kapsamlı konferanslara gitmelerini tavsiye ediyor. O’Donnell düzenli olarak Chicago’da Modobag’ini bisiklet yolları üzerinde kullanarak işlerini kolaylıkla halledebiliyor.

Modobag’in yaklaşık 12 kilometrelik bir menzili var. Şarj gücü ise 100 watt’lık saat limitinin hemen altında, böylelikle yolcular, çantayı uçağa da alabiliyor. Şirket, çantanın 15 dakika içerisinde yüzde 80’e kadar şarj edilebildiğini belirtiyor.

Modobag, 130 kiloya kadar bir kişiyi destekleyebilecek güçte bir sünger oturağa sahip. Binenler, bavullarını özel bir kol ve el freni ile kontrol edebiliyorlar.

O’Donnell, proje üzerinde tam zamanlı olarak 2 yıl önce çalışmaya başlamış. Fikir ise hiç şüphesiz, havaalanında bavulu ile oradan oraya dolanırken aklına gelmiş.

Modobag, şimdiye kadar oldukça ilgi görmüş gibi görünüyor. Indiegogo kampanyası, yatırım hedefi olan 50.000 dolara iki gün içerisinde ulaştı. Kampanyanın bitmesine ise daha 19 gün var. Modobag, tüketicilere kargolanmaya ise Ocak 2017’de başlayacak.

Etiketler