Çalışma Masanızda Bulunması Gereken 8 Şey

Her gün zamanınızın büyük bölümünü çalışma masanızda geçiriyorsunuz. Beklenmedik durumlara karşı hazırlıklı olmakta fayda var. Bu sebeple aşağıda sıraladığımız şeyleri mutlaka bulundurmanızı öneririz. Böylelikle çalışma alanını daha kaliteli ve sağlıklı bir yere dönüştürebilirsiniz.

  1. Sağlıklı Atıştırmalıklar

Mısır gevreği, badem, fındık, yoğurt ve meyve gibi atıştırmalıklar sizi hem tok tutar hem de gün içerisinde beslenmenize fayda sağlar. Sonuçta midenizin sizi rahatsız etmesini engeller ve performansınızı arttırabilirsiniz.

  1. Kulaklıklar

Ofisteki sesten kurtulmak ve tamamen işinize odaklanmak istediğinizde kulaklıklarınız en büyük yardımcınız olacaktır. Ayrıca mola verdiğinizde herkesin bahsettiği birkaç popüler videoyu kimseyi rahatsız etmeden izleyebilirsiniz.

  1. Ofis Hırkası

Özellikle yaz aylarında klimalar sebebiyle ofiste üşüyebilirsiniz. Sandalyenize asılı bir hırka bu tip durumlarda çok işinize yarayabilir. Yeterince büyükse bu hırkayı battaniye olarak bile kullanabilirsiniz.

  1. Mendil ve El Temizleyiciler

Hasta olduğunuzda veya masanızda yemeniz gerektiğinde mendil ve el temizleyici ürünler çok işinize yarayacaktır. Tüm bakterilerden kurtulmak ve ellerinizi temiz tutmak önemlidir.

  1. Şişe Su

Sağlıklı bir insan günde 8-9 bardak su içmelidir. Meşguliyet sebebiyle su içmeyi unutabilirsiniz ancak masanızda bir şişe su bulundurursanız hatırlamak daha kolay olacaktır.

  1. İlk Yardım Malzemeler

Yara bandı, göz damlası, burun damlası, vitaminler ve ağrı kesiciler gibi ilk yardım malzemeleri ihtiyacınıza göre belirlenebilir. Örneğin lens takıyorsanız göz damlası ve göz solüsyonu vazgeçilmeziniz olacaktır. Boğaz ağrısına karşın ise bir kutu pastil çekmecenizde yerini alacaktır.

  1. Deodorant

Özellikle bahar ve yaz aylarında bir şişe deodorant oldukça işinizi görecektir. İşten sonra dışarı çıkmak istemeniz durumunda da kullanışlıdır.

  1. Şarj Cihazı

Telefonun şarjının sıfırlanmasına izin vermeyin. Batarya ömrü, tamamen boşaltıldığında azalmaktadır. Telefonunuzu daha uzun vadeli kullanmak istiyorsanız %10’un altına indiğinde şarja takmayı ihmal etmeyin.

Kaynak: Entrepreneur.com

Etiketler