Square’den Kuaförlere Pazarlama Önerileri

Akıllı telefonları adeta bir pos cihazına dönüştürmenizi sağlayan mobil ödeme sistemi Square, aynı zamanda iş yerlerine sunduğu satış raporları ve detaylı analizler ile bir nevi danışmanlık hizmeti de veriyor. İşte Square’den kuaförlere pazarlama önerileri:

Fotoğrafların Gücünü Kullanın

Saç bakımı konusu tamamen görsellikle ilgilidir denebilir. Mevzu görsellik olunca sözlerinizden daha etkili bir araç varsa o da fotoğraflardır. Bu sebeple sosyal medya hesaplarını aktif şekilde kullanmalısınız. Bu sayede hem müdavimlere hem de potansiyel müşterilere kendinizi hatırlatacağınız gibi eğlenmiş de olacaksınız.

İrtibatta Kalın

Square’in sunduğu e-posta pazarlama araçlarını kullanarak müşterilerinize hedefli e-postalar gönderebilirsiniz. Kayıt esnasında müşteri bilgileri toplamanızı sağlayan bu yazılım sayesinde müşterilerinizi sürekli, arada sırada veya nadiren gelen şeklinde ayrıştırabilirsiniz.  Dolayısıyla yeni sunmaya başladığınız bir hizmeti duyururken uzun süredir uğramayanlar için ekstra bir teklif ekleyebilir, gelmeleri için teşvikte bulunabilirsiniz.

Dışarı Çıkın

Eğer kuaför salonunuz özel organizasyonlarda saç bakım hizmeti veriyorsa yakınlarda düzenlenecek bir düğün fuarı veya moda defilesinde kendinize yer ayırtmayı unutmayın. Bölgedeki düğün organizatörleriyle de birlikte çalışarak bir tür referans ağı oluşturabilirsiniz. Elbette en güzel saç modellerini Pinterest hesabınızdan paylaşmayı ihmal etmeyin.

Yardım Edin

İnsanların güzel görünmesini ve iyi hissetmesini sağlayan bir mesleğiniz olduğundan yardım edebilecek fırsatları değerlendirin. Kanser hastaları için peruklar hazırlayabilir veya saç bağışı toplayan yardım örgütlerine katkıda bulunabilirsiniz.

Durgun Günleri Canlandırın

Square’in sunduğu bir diğer servis olan randevu yazılım sistemi sayesinde en durgun günleri belirleyebilir ve canlandırmak için aksiyon alabilirsiniz. Bu günlerde müşterileri salona çekebilmek için özel indirimler sunabilirsiniz. Haftalık, iki haftalık ve aylık teklifler ile müşterilerin sürekli gelmesini sağlayabilirsiniz.

Square’in paydaşlarına verdiği bu tavsiyeler ve hepsinden de önemlisi yaklaşımı umarız Türkiye’deki birçok şirkete de ilham verir. Ülkemizde birçok firmanın, özellikle küçük ve orta boy işletmenin, benzer yaklaşımlara ihtiyacı yok mu?

Etiketler