Aktivist Yatırımcı Elliott, Etsy’de Yönetim Kuruluna Girdi

İki taraf da yaptıkları açıklamada, Perşembe günü Etsy’nin Elliott Yatırım Yönetimi portföy yöneticisi Marc Steinberg’i 5 Şubat’tan itibaren Etsy’nin yönetim kuruluna atandığını belirtti.

Konuya aşina bir kişi, dünyanın en önde gelen yatırımcılarından biri olan Elliott’un, hem ortak hisseler hem de takaslar dahil olmak üzere Etsy’de %13’lük hisseye sahip olduğunu ve durumun özel olması nedeniyle ismini vermekten kaçındığını söyledi.

Bu bilgi ışığında Elliott’un e-ticaret platformunun en büyük yatırımcısı olduğunu söyleyebiliriz.

2021’in en yüksek seviyesi olan 294 dolardan gerileyen Etsy hisseleri, perşembe günü %8 artışla hisse başına 72 dolar seviyesine ulaştı.

Şirkette teknoloji, medya ve telekomünikasyon yatırımları konusunda uzmanlaşan Steinberg ile birlikte Etsy yönetim kurulunda dokuzu bağımsız olmak üzere 10 üye bulunuyor.

Ek olarak, konuya aşina bir kişiye göre Steinberg, hedge fonunun üst kademelerinin genişletilmesinde Elliott’un ortağı olarak seçildi.

Kaynak, Haziran ayı sonunda 59,2 milyar doları yöneten firmanın Nabeel Bhanji ve Jason Genrich’i de ortak olarak seçtiğini söyledi.

Steinberg yaptığı açıklamada, “Etsy’de önemli bir yatırımcı olduk ve önemli bir değer yaratma fırsatı olduğuna inandığım için yönetim kuruluna katılıyorum.” dedi.

Steinberg, Aralık 2022’de görsel paylaşım ve sosyal medya şirketi Pinterest’in yönetim kuruluna katıldı. Şirketin hisse senedi fiyatı, Elliott’un Temmuz 2022’de yatırım yapmasından bu yana %100 arttı.

Etiketler