Bu Akıllı Kupa Aldığınız Kafein Miktarını Takip Edebilir

İçeceğinizi istediğiniz süre boyunca en sevdiğiniz sıcaklıkta tutabilen Ember’ın elektronik kupasının şimdi yeni bir süper gücü var: yapılan bir güncelleme sayesinde kupa, aldığınız kafein miktarını takip etmek için Apple’ın Sağlık uygulamasına entegre edildi.

Şirket, bu uygulamanın Apple Sağlık’ın uykuyu ve kalp ritmini takip eden uygulamalarıyla beraber çalışarak kahve tüketimi ve sağlık değişkenleri arasındaki herhangi bir ilişkiyi tespit edeceğini iddia ediyor. Yani, teorik olarak, günde altı bardak kahve içiyorsanız, bu uyku düzeninizin neden bozuk olduğunu ya da kalbinizin neden normalde olması gerekenden daha hızlı attığını açıklayabilir. (Tabii şunu aklınızda tutmalısınız: pek çok sağlık uygulaması; nabız, şeker seviyesi veya sıcaklık gibi doğrudan yaşamsal bulgulara dayanmayan, mükemmelin altında kayıtlar tutuyor.) Peki Ember bardağınızdaki kafein miktarını analiz etmeden (ki bu kahvenin kökenine, nasıl hazırlandığına göre değişkenlik gösterir) gerçekten ne kadar kafein aldığınızı söyleyebilir mi?

Muhtemelen hayır. Ancak Ember yine de sağlık konusunda takıntılı olan insanlara cazip gelecek bir resim sunuyor.

Bir de biz varız, arıtılmış kafein ve çikolatalı eklerle yaşayan bizler için sadece bir şey önemli: girişimci Clay Alexander tarafından icat edilen ve San Fransisco’lu Ammunution ile yapılan işbirliğiyle tasarlanan ve şimdiki haliyle beyazlar içinde gelen Ember Mug. Peki bu neden önemli? Aslında hiç önemli değil. Bu da tıpkı siyah olan gibi çalışıyor ama daha havalı görünüyor.

Bu beyaz modeli 150 dolar karşılığında Apple’ın çevrimiçi sitesinden ya da şirketin mağazalarından satın alabilirsiniz. Ve Ember’ın şimdiki kullanıcıları bağımlılıklarını takip etmek için uygulamayı güncelleyerek kullanmaya başlayabilir.

Etiketler