Starbucks’tan Londra’ya Dijital Konseptli Yeni Mağaza

Starbucks, Londra’daki kahve dükkanları arasında yaşanan sıkı rekabette yeni silahını devreye soktu.

The Reserve bar, Londra sokaklarında kalabalık yaratan sıradan satış yerlerinin üzerinde hizmet verme niyetinde ve kahve tutkunları için daha üst düzey ve rahat bir deneyim sunmayı amaçlıyor.

Leicester Meydanı yakınlarında açılan dükkanda tamamen dijital sipariş sistemi, kablosuz telefon şarj imkanı, eşsiz kahve aromaları, yeni hazırlama metotları ve bir dizi yiyecek seçeneği bulunuyor. Hatta dükkanda bira ve şarap da satılıyor.

Kahve dükkanı, Seattle’da bulunan asıl Reserve mağazası örnek alınarak ancak sadeleştirilerek ve başarıya ulaşacak olursa uygulaması daha kolay olacak şekilde tasarlanmış.

Teknoloji Her Yerde

Reserve barın en dikkat çekici özelliği dijital sipariş sistemi ve diğer teknolojik yenilikler.

Müşteriler dükkana geldiğinde onları bir “kahve üstadı” karşılıyor ve işleyişin nasıl olduğunu anlatıp tablet bilgisayar ile siparişleri alıyor.

Ödemeler Starbucks mobil uygulaması üzerinden kimseyle muhatap olmadan yapılabiliyor.

Dükkanda kablosuz telefon şarj imkanının olması en önemli özelliklerden bir diğeri. Elbette bölgedeki ilk dijital yeniliklere sahip dükkan olmasa da Starbucks Reserve bar ile müşteri deneyimini arttırmayı hedefleyen mağazalar arasına girmiş bulunuyor.

Kapsamlı Kahve Deneyimi Sunuyor

Dükkana girip kahvaltıda çayınızı içebilir veya öğle yemeği de yiyebilirsiniz. Ancak mağazada sunulan deneyim tam da Londralı kahve tutkunlarının ihtiyaçlarını karşılayacak cinsten.

Starbucks’ın bu dükkan ile müşteri deneyimine ve otantik, premium bir kahve markası olarak kendi ismine yatırım yaptığı belli. Nitekim markayı tercih etmeyen müşterileri çekmenin bir yolunu bulmak zorunda.

Tanıtıcı yazıda arena benzeri koltuklarda oturup değişik metotlarla kahvenin hazırlanmasını izleyebiliyorsunuz. Starbucks, bu yeni konsept dükkanı için ekibe yetenekli baristalar da katmayı unutmamış.

Başarılı Olur Mu?

Başarı ihtimali çok yüksek. Londra’nın kalbindeki sinemalar bölgesinde bulunan pahalı ve kaliteli bir kahve dükkanı olması sebebiyle eğer başarı elde ederse Reserve barları Londra’nın diğer yerlerinde ve tüm Avrupa’da görme ihtimalimiz çok yüksek.

Dükkanların ayrıcalıklı havasını ve rahat müşteri deneyimini koruyabilmesi için elbette her köşe başında açılmaması gerekiyor. Lakin Reserve barların Londra’nın fiyakalı mahallelerinde karşınıza çıkmaya devam edeceği tahmin edilebilir.

Etiketler