Bu İki Bağımsız Platform, Yazarların Uygun Fiyatlarla Sesli Kitaplar Üretmelerine Yardım Etmek İçin İşbirliği Yapıyor

Amazon veya CreateSpace gibi platformlar aracılığıyla yayın yapan bağımsız yazarlar, genellikle sesli kitap yayınlamak için gerekli olan kaynaklara sahip olmuyorlar. Şimdi, kendi kendine yayınlama platformu ve e-kitap distribütörü Smashwords, bu bağımsız yazarlara daha ucuz bir sesli kitap yapma yolu sunmak için üretim platformu ve sesli kitap distribütörü Findaway Voices ile bir araya geldi.

Smashwords CEO’su Mark Coker yaptığı duyuruda, bu anlaşmanın sesli kitap üretimine girmeyi ekonomik olarak daha makul yapacağını; böylece yazarlara ve yayıncılara “fiyatlandırma ve dağıtım üzerinde daha çok kontrol” vereceğini söyledi. Findaway’i kullanarak Smashwords yazarları ve yayıncıları, artık profesyonel anlatıcıları daha hızlı bir şekilde bulabiliyor ve destek ekibinden seslendirme sanatçısı tavsiyeleri duyabiliyor. Bununla birlikte, üretim maliyeti tahminleri ve seslendirme sanatçılarının saati 150 ile 400 dolar arasında değişen ücretleri de bulunuyor.

Sesli kitap yapımı ile ilgilenen bağımsız yazarlardan gelen talepler yüksek ve Smashwords ile Findaway Voices’den gelen bu yeni teklif, taleplere yanıt verecek gibi görünüyor. Sesli kitap endüstrisi gün geçtikçe genişliyor: GoodReader’a göre, 2016’dan 2017’ye kadar endüstri %29 oranında büyürken, pazara 79.000 yeni sesli kitap eklendi.

Etiketler