Akıllı Su Şişesi Kullanıcıların En Yakın Dolum İstasyonunu Bulmasına Yardımcı Oluyor

İspanya merkezli Closca şirketi, plastik atıkları azaltırken hareket halindeyken su bulmak, taşımak ve içmek için yenilikçi bir yol buldu.

Bu su şişesi, kullanıcıların ücretsiz olarak su şişesi doldurabileceği en yakın yeri belirleyen Closca Water App (Closca Su Uygulaması) ile birlikte çalışıyor. Dünya çapında 56.000’in üstünde dolum istasyonuyla birlikte bu uygulama, kullanışlı ve verimli; plastik yerine tekrar kullanılabilen şişeleri teşvik ediyor. Su şişesi özel olarak tasarlandı, %100 BPA içermiyor, temizliği kolaylaştırmak ve buz veya çay eklemek için çift ağız içeriyor.

Taban, borosilikat camdan yapılıyor ve şişe; sırt çantası, bebek arabası veya bisiklet gibi bir şeye bağlanmasına izin veren silikon kayış sistemi ile birlikte bir fidlock mıknatıs tokası içeriyor.  Tüketiciler, plastik tüketimini azaltmanın yanı sıra şişenin sunduğu kolaylıktan yararlanabiliyor ve gezegene de yararlı olabiliyorlar. Proje şu anda Kickstarter‘da fon topluyor ve şirketin web sitesi aracılığıyla ön siparişte bulunmak mümkün.

Etiketler