Vikipedi Sayfasını Editleyerek Müzik Grubunun VIP Alanına Sızan Genç

Bir tanıdığı olduğunu bahane edip VIP bölümlerine girmeyi başaran insanlar aslında yeni karşılaştığımız bir olay değil – ancak şimdiki olay, üçkağıt tabirini çok daha öteye taşıyor.

Geçtiğimiz cuma akşamı Adam Boyd isimli İngiliz genç, İngiliz müzik grubu The Sherlocks’un konserine gitti. Ancak konsere geç girdiği için Boyd’un görüş açısı oldukça kötüydü.

Boyd Facebook’ta yayınladığı mesajda, “Dün akşam bir konsere gittim, ama alana geç girdik ve görüşümüz berbattı.” yazdı.

Gencin yaratıcı çözümü ise şu olmuş:

“Dün akşam bir konsere gittim, ama alana geç girdik ve görüşümüz berbattı. Sarhoşluğumun da etkisiyle grubun Vikipedi sayfasını editleyip onların akrabası olduğunu yazdım ve işe yaradı! Bu sayede havalı VIP alanına girdim. Bu çılgınca!”

Eve, yalnış okumadınız. Boyd gerçekten de grubun Vikipedi sayfasını güncelleyerek vokalistin kuzeni olduğunu ve grubun ilk şarkısının da ilham kaynağı olduğunu yazmıştı.

Tabii ki Boyd’un iddiasının yüzde 100 doğru olduğunu kanıtlamak biraz zor, ancak Facebook’ta yayınladığı Snap gerçekten de VIP alanından çekilmiş gibi görünüyor.

Vikipedi sayfasındaki güncelleme geçmişi de bu iddiayı doğruluyor gibi. Sayfanın revizyon geçmişinde Cuma akşamı 20:28’de yapılan değişikliğin kayıtları bulunuyor.

Boyd’a hakkını vermek lazım: Söz konusu yaratıcı üçkağıt çabaları olunca bu büyük bir ihtimalle uzun zamandır karşımıza çıkan en inovatif ve başarılı örneklerden bir tanesi.

Etiketler