Atılacak Yiyeceklerin İndirimli Satın Alınabileceği Uygulama Too Good To Go

Too Good To Go isimli İngiltere merkezli mobil uygulama sayesinde restoranlar yiyecek israfından kurtulabilir.

Yapılan araştırmalar yiyeceklerin neredeyse yarısının çöpe gittiğini gösteriyor. Daha önce bu sorunu çözmek için süpermarketlerin son kullanma tarihi yakın yiyecekleri indirimli fiyatlarla satabildikleri bir uygulama geliştirilmişti. Bir başka projede ise topluluklar bir çeşit ortak buzdolabı kavramıyla komşularıyla yemeklerini paylaşabiliyordu. Şimdi İngiltere merkezli Too Good To Go sayesinde kullanıcılar, restoranların çöpe atacağı yemekleri sadece 3 Pound gibi çok ucuz bir fiyata satın alabiliyor.

Bahsettiğimiz mobil uygulama tamamen yiyecek israfını önlemek için geliştirilmiş. Yemek siparişi verecek olan kullanıcılar restoranlar arasından seçim yapabiliyor ve uygulama üzerinden ödemelerini gerçekleştirdikten sonra restorana gidip yemeklerini alabiliyorlar.

Restoranlar gel-al siparişler için tenha olan veya kapanışa yakın saatleri tercih ediyor. Yemekler 2-3.8 pound arasında değişen fiyat aralığında ve kullanıcılar restorana gittiklerinde ne kaldıysa onlar arasından seçim yapıyor.

Bu uygulamanın hizmet ağına katılan restoranlara geri dönüştürülebilir gel-al yiyecek konteynerlar veriliyor ve dilerseniz ihtiyacı olanlar için de yemek bağışlayabiliyorsunuz. Uygulama henüz İngiltere’nin Brighton, Birmingham, Manchester ve Leed şehirlerinde kullanılabiliyor. Londra’nın da bu listeye dahil olacağı belirtiliyor.

Umuyoruz ki yiyecek israfını önlemek ve ihtiyacı olanlara yemek bağışını destekleyecek daha nice teknolojik çözüm geliştirilir.

Etiketler