Plastik Şişelerle Çalışan 3D Baskılı Kalem ile Tanışın

Renegade isimli bir startup, kendin-yapçılara havada çok boyutlu objeler çizebilme fırsatı sunan 3D baskılı bir kalem üretmiş. İşin en güzel tarafı ise kullanıcılar, bu ürünü kullanırken evde bulabilecekleri herhangi bir plastik kaptan faydalanabiliyor.

Kalem, havayla karşılaştığında sertleşen, plastik ipliklerin ısıtılması ile ortaya çıkan jeller ile çalışıyor. Kalem ile birlikte gelen, kolay kullanımlı şişe öğütücü ise genç kullanıcılara farklı renklerde iplikler yaratma imkanı sunuyor. Kullanıcılar, plastik şeritleri kalemin arkasına yerleştiriyor. Kalem, bu şeritleri ucundan iterken aynı zamanda bir ısı elementi yardımıyla onları yumuşatıyor. Böylece kullanıcılara istedikleri herhangi bir şeyi çizme olanağı veren, şekillendirilebilir bir jel meydana geliyor. Renegade, PET plastik şişelerden ya da plastik torbalardan elde ettiği şeritleri kullanıyor. Sınırlı renk paleti ile ilgili endişesi olanlar için ise müjde: Kalemin mekanizması, standart 3D baskılı iplikleri de kabul ediyor. Daha öncesinde de kahve çekirdeklerinden ya da bira atıklarından elde edilen 3D baskılı iplikleri görmüştük. Ekolojik bilinci oluşturmaya yönelik bu gibi startupların revaçta olduğu kesin.

Renegade, şu anda kitlesel fonlama ile Kickstarter’da. Bağışçılar, 60 pound’a 3D kalemin ön siparişini verebiliyorlar. Tahmini teslimat tarihi ise Ocak 2017.

Etiketler