Sanal Makyaj Provası Yapan Mobil Uygulama

Koreli kozmetik markası Laneige, yeni bir mobil makyaj uygulaması duyurdu. Bu uygulama ile, şirketin ürünlerini sanal olarak deneyebiliyorsunuz. Böylelikle gerçek prova lardaki gibi makyajı temizlemeye gerek kalmıyor.

Laneige’in bu uygulaması, yüze makyaj uygulama imkanı sunan fotoğraf düzenleme uygulamalarının konseptini kullanıyor. Bunlara örnek olarak Çin’in “Mei Tu Xiu Xiu” uygulaması gösterilebilir.

Laneige’in uygulaması, ürünleri satın almadan önce size yardımcı olmayı hedefliyor. Örneğin bir rujun renginin size uyup uymadığını veya BB Cushion’un hangi tonunun en doğru seçim olacağını söyleme amacında.

Uygulama, haraketleri ve yüz ifadelerini gerçek zamanlı takip ediyor. Böylelikle makyajın uygulama safhalarını takip etmenizi ve sonucu farklı açılardan gözlemlemenizi mümkün kılıyor.

“Katman” mantığı ile çalışan diğer uygulamalardan farklı olan uygulamayı kullanmak oldukça kolay. Photoshop bilgisi gerekmiyor.

Bazı popüler provalar, uygulama içine önceden yüklenmiş olarak yer alıyor. Eğer tembel biriyseniz bunlardan birini seçip sizde nasıl durduğuna bakabilirsiniz. Eğer beğenirseniz, o provada kullanılan ürünlerin listesini indirip, Laneige online mağazasından satın alabilirsiniz. Uygulama, makyajdan hiç anlamayanlar için ise size yakışacak ürünlere ilişkin öneriler sunuyor.

Karar vermekte zorluk çeken kişiler için çok faydalı bir uygulama olduğu açık. Mağazaya gidip 10 ayrı ruju denemenize gerek bırakmıyor. Uygulama ayrıca, farklı ürünlerin uygulandığı yüzünüzü sosyal medya platformlarında paylaşmanızı da mümkün kılıyor.

Laneige, uygulamayı Singapur’daki yeni mağazasının açılışı ile aynı anda duyurdu. Bu mağaza, bazı özel ürünleri barındırıyor. Örneğin cüzdanınızda taşıyabileceğiniz kart şeklindeki bir ruj olan Lip Card bu mağazada bulunabiliyor.

Etiketler