IKEA’nın Bir Sonraki Büyük Atılımı Kişisel Bakım

Kişisel bakım. Şu an kişisel bakım, Marie Kondo’nun çorap katlama derslerinden Goop’un organik bronzlaşma losyonuna kadar her şeyi satan 11 milyar dolarlık bir endüstri. Ve şimdi IKEA, bu inanılmaz geniş yaşam tarzı trendinden pay almak istiyor.

Nisan ayında mağazalara gelecek yeni Tänkvärd koleksiyonu tamamen kişisel bakıma yönelik. IKEA, “Bu, mobilya ve tekstil aracılığıyla temel insan ihtiyaçlarına geri dönmekle ilgili.” diyor. Koleksiyon, IKEA’nın “eve, özellikle yatağa ve banyoya bağlantılı olan bir giyim eşyası” olarak tanımladığı 25 dolarlık ilk kimonosuna yer veriyor. Şirketin “bir dinlenme yeri; ayakkabılarınızı çıkarıp rahatlamak için yerleşeceğiniz bir yer; sakinliği ve rahatlığı temsil eden bir yer” olarak tanımladığı 125 dolarlık rattan kanepe de koleksiyona dahil.

Şirket, IKEA’nın pazarlama departmanı tarafından daha da iyileştirilmiş yeni bir Hemnes banyo mobilyası serisini de tanıtıyor: “IKEA, yeni ve beklenmedik çözümleri ortaklaşa yaratmak ve bulmak için, normalde ürün geliştirmeyle çalışmayan insanları davet etti. Duyuruda, ‘Banyoyu daha rahat ve daha iyi organize hale getirmek için neye ihtiyacınız var?’ sorusunun dört yeni ürünün geliştirilmesine yol açtığı.” ifadesi yer alıyor. Şirketin burada ortak yaratım kavramını kullanması, IKEA’nın dışarıdan tasarımcılar ve şirketler ile ortaklıkları araştırmasına ilişkin büyük bir temaya işaret ediyor. Tüm bunlara rağmen, beyaza boyanmış kumsalsı banyo armatürleri IKEA veya Pottery Barn’da bulabileceğiniz şeylere oldukça benziyor.

IKEA bu yeni seriye ilişkin olarak, “Bu, modern bir hayat yaşamak ve doğayla temas içinde olmak – yavaş yaşamayı ve amaçla yaşamayı kucaklamak – arasında bir denge yaratmakla ilgili.” diyor. Fakat, bu kişisel bakım teşviği, basit mobilya vaadinden çok, karı azalan IKEA’nın yaşamlarımıza girmek için yeni bir yol bulmaya çalışmasıyla ilgili gibi görünüyor. Ve kişisel bakım, mobilyanın açıkça iyi bir yatırım gibi görünmesini sağlayan saçma miktarlarda paralar ile destekleniyor. Bu belki işe yarayabilir.

Etiketler