LinkedIn Pulse ile İlgilendiğiniz Konulardaki Haberler Elinizin Altında!

LinkedIn geçtiğimiz günlerde iOS ve Android telefonlara özel Pulse uygulamasını yeniden tasarlayıp lansmanını yaptı. LinkedIn’in 2013 yılında 90 milyon dolara satın aldığı Pulse, yeni ismiyle LinkedIn Pulse, Flipboard gibi internetteki haber kaynakları arasından ilgi alanıza uygun olanları size gösteren bir uygulama idi. LinkedIn’in yayın ekosisteminde önemli bir yere sahip olacak bu uygulama, kullanıcıların takip ettikleri içerikleri analiz edip farklı kanallara ayırıyor ve LinkedIn ana sayfasında yer alan içerikleri kişiye özel ayrıştırıp sunuyor. LinkedIn Pulse’ın artık yepyeni bir uygulama olduğunu ve eski versiyonunun App Store ve Google Play’den kaldırıldığını da hatırlatalım. LinkedIn Pulse adıyla yeni uygulamayı ücretsiz indirebilirsiniz.

Pulse’ın kurucusu Akshay Kothari, kullanıcılara yepyeni bir Pulse deneyimi sunmak için uygulamayı sıfırdan tasarladıklarını belirtiyor. Yeni uygulama sayesinde profesyonel iş hayatınızla ilgili tüm haberleri Linkedin Pulse üzerinden takip edebileceksiniz.

Sektörünüzle ilgili başlıkları veya yayıncıları artık tek tek takip etmenize veya kanala abone olmanıza gerek kalmayacak, LinkedIn Pulse’a LinkedIn profilinizle bağlandığınızda size özel tüm içerikler hazır bir şekilde karşınızda olacak.

Peki yeni tasarımda neler var? Beğenmediğin içeriği kaldırıp sonra okunmak üzere kaydetmek, yazarı takip etmek, kişinin ağında veya sektöründe popüler olan yazılara bayrak eklemek, mention’lamak tasarımdaki yeniliklerden bazıları.

Geçen sene Temmuz ayında LinkedIn’in Newsle* platformunu da satın almasından yola çıkarak LinkedIn’in önümüzdeki günlerde Pulse’ı daha da geliştireceğini tahmin edebiliriz.

*Newsle, arkadaşlarınız bir içerik paylaştığında veya ilgilendiğiniz konular hakkında makale yazıldığında size bildiri ile haber veren bir uygulama.

Etiketler