Revolut’un Değerlemesi Yatırımcı Tarafından %45 Artırıldı

Bir yatırımcı tarafından değerlemesi %45 artırılan İngiltere merkezli fintech Revolut, kazançlı Latin Amerika para transferi piyasasından para kazanmak amacıyla Meksika’ya 100 milyon dolar pompalıyor.

Bu haftanın başında Schroders Capital Global Innovation Trust’ın Revolut’taki küçük hissesinin değerini %45 oranında artırarak 5,44 milyon £’dan 7,88 milyon £’a çıkardığı ortaya çıktı. Değişiklik, Revolut’un değerlemesinin geçen yılki 17,7 milyar dolardan 25,7 milyar dolara çıktığı anlamına geliyor.

Ancak Trust’ın hissesinin değeri, Revolut’un değerinin 33 milyar dolar olduğu 31 Aralık 2021’deki 10,1 milyon £ seviyesinden hâlâ düşük.

Revolut, yakın zamanda edindiği Meksika bankacılık lisansının avantajlarından yararlanmak için hızla harekete geçti.

Reuters’e verdiği röportajda ülke lideri Juan Miguel Guerra Dávila; personel alımı, kısa vadeli borç ve masrafların karşılanması ve güçlü bir nakit dengesinin sürdürülmesi için 100 milyon dolar yatırım yapıldığını söyledi.

Revolut, Meksika’daki devasa sınır ötesi para transferi pazarından (geçen yıl yaklaşık 63 milyar dolar değerinde) önemli bir pay almayı umuyor ayrıca “geniş bir yelpazede finansal ürün ve hizmetler” sunmayı planlıyor.

Meksika lansmanı, Revolut’un Brezilya’ya gelmesinden bir yıl sonra gerçekleşti.

Etiketler