Tinder, İnsanlarla Eşleşmeden Önce Onlarla Gerçekten Konuşmanızı İstiyor

Tinder, çoğunlukla insanlara buluşmak isteyebilecekleri kişi hakkında daha fazla içerik sağlamak adına geçtiğimiz haftalarda uygulamasında bazı önemli güncellemeler yaptı. Uygulama, Instagram’a benzer şekilde, insanların etkileşim kurmanın ve olası eşleşmelerle tanışmanın farklı yollarını bulmasını sağlayacak bir keşfet sekmesi ekliyor.

Keşfet sekmesinde, Tinder’ın interaktif video oyunu Swipe Night ve Hot Takes adlı yeni bir özellik gibi etkinlikler bulacaksınız. Her gün 18.00’den yerel saatle gece yarısına kadar gerçekleşen bu modda, flört edenler “Bunlardan hangisi en iddialı?” gibi soruları yanıtlayacak ve sonra 30 saniye boyunca kimse yanıt vermezse kaybolan bir sohbete katılacaklar. Katılımcılar bu ekrandan birbirlerini beğenip eşleşebilecek.

Bu sayede ilk kez flört edenler fiilen eşleşmeden önce konuşabilecekler. Buradaki fikir onlara net bir şekilde konuşacak bir şey vermek ve dolayısıyla sohbetin kimyasını değerlendirmelerini sağlamak.

Flört edenler ayrıca, keşif sekmesinden, kendileriyle aynı “tutkuları” veya profillerine koydukları etiketleri paylaşan olası eşleşmeler arasında geçiş yapmaya karar verebiliyor. Örneğin, insanlar muhtemelen kaya tırmanışı ve doğa yürüyüşünü bir tutku olarak listeledikleri için yalnızca “maceraperestler” olarak kabul edilen kişileri görmek istediklerini seçebiliyor.

CEO Jim Lanzone, fikrin insanlara istedikleri zaman daha fazla hakimiyet sağlamak olduğunu söylüyor.

“Size insanlar arasında gezinmek için daha fazla seçenek sunuyor ve bence bu yolda insanlara daha fazla hakimiyet sağlamak adına bizden çok daha fazlasını da göreceksiniz.” diyor.

Lanzone, flört edenlerin Tinder’ın insanları bu parametreler olmadan gösteren klasik moduna her zaman dönebileceğini belirtiyor, ancak bu özellik ilk kez insanların, konum ve yaşın ötesinde filtreler seçmelerine izin veriyor.

Ve son olarak, Tinder insanların profillerinin bir parçası olarak video yüklemelerine izin verecek. Bir profilde izin verilen toplam medya miktarı olan dokuz adede kadar video destekleniyor ve videolar en fazla 15 saniye uzunluğunda olabiliyor. Özelliklerin hiçbiri ödeme yapılmasını gerektirmeyecek.

Lanzone, tüm bu değişiklikleri “Tinder’ın bir uygulamadan çok bir platform haline gelmesindeki ilk adım” olarak tanımlıyor. Bunun bir “eğlence merkezi” olmakla ilgili olmadığını, bunun yerine insanların başkalarıyla tanışmasına ve “mümkün kaydırma” dediği bir alanda, yani temelde flört sürecinde insanların biriyle ilgilendiği fakat onunla eşleşmeye karar vermeden önce daha fazlasını öğrenmek istedikleri kısımda, güçlerini geliştirmelerine yardımcı olmakla ilgili olduğunu söylüyor. 

Genel olarak, tüm bu özellikler şirketin Tinder’ı insanların fotoğrafları üzerinden yargılandığı bir uygulamadan daha fazlası haline getirme çabalarını detaylandırmaya devam ediyor. Tinder kullanıcılara daha fazla içerik, sohbet açmak için fazla yöntem ve uygulamayı kullanmak için daha fazla sebep vermeye çalışıyor. Lanzone, ekip yenilik yapmaya devam ederken, asıl yol gösterici ilkesinin uygulamanın “kinetik enerjisini” yavaşlatmamak olacağını söylüyor. Yani temelde, sağa ve sola kaydırma özelliği muhtemelen kalıcı.

Etiketler