Uzaktan Çalışılan Bir Dünyada Network Oluşturmanın 4 Yolu

1. E-posta İmzalarına Dikkat Edin

“Build Your Dream Network” kitabının yazarı J. Kelly Hoey, artık her gün yaptığımız küçük şeylerde daha fazla güç olduğunu söylüyor. Birinin e-posta imzasına dikkat ederek kişiliğine dair ipuçları bulunabilir. Örneğin; Churchill’den bir alıntı, kişinin tarihe ilgi duyduğunu gösterebilir ve sohbet başlatmak için bir yol sunabilir.

2. Dijital Etkileşimleri İnsani Anlarla Donatın

COVID-19 bize diğer insanların ne kadar önemli olduğunu öğretti ve çoğumuz insan etkileşimini özlüyoruz. Hoey, bunun network oluşturmayı değiştirdiğini söylüyor. Savunmasız olmaktan korkmayın. Kendi reklamını yapma veya talepler yerine, dijital etkileşimleri insani anlarla donatın.

3. Dikkatinizi Yönlendirin

“The Business of Friendship” kitabının yazarı Shasta Nelson, birine ulaştığınızda neden onu seçtiğinizi bildirmenizi söylüyor. “Onları düşünmenizin bir sebebi var. O sebep nedir?” diye soruyor. O kişiye ve ona neden değer verdiğinize odaklanın. Hepimiz, özellikle fiziksel açıdan mesafeli olduğumuzda önemli hissetmeyi severiz.

4. Mevcut Bağlantıları Güçlendirin

Nelson, geniş ve bol network yerine daha derin ve anlamlı network oluşturmayı öneriyor. İlişkilerinizi geliştirmek için halihazırda tanıdığınız insanlarla iletişim kurun. Meraklı olun ve onlara değer verin. İlişkileri var eden, olumlu duygular ve tutarlılıktır.

Etiketler