Google, Arama Motoru ve Haritalar’da Sanal Bakım Seçeneklerini Öne Çıkarmaya Başlıyor

COVID-19 salgını nedeniyle hem doktorların hem de hastaların rutin bakımlar için yüz yüze ziyaretlerden mümkün olduğunca kaçınmaları, sanal bakım seçeneklerinin önemini bir kez daha gösterdi. Ancak hastalar kendileri için mevcut olan olanakların her zaman farkında değil; bu nedenle Google, önümüzdeki iki hafta boyunca Arama’da ve Haritalar’da tele-sağlık seçeneklerini vurgulayacak yeni özellikler sunacak.

Örneğin; hastaneler, doktorlar ve akıl sağlığı profesyonellerini; kendi sanal bakım hizmetleriyle ilgili ayrıntıları Arama ve Haritalar’daki işletme profillerine ekleyebilecek. Bir hasta bu Google hizmetleri üzerinden arama yaptığında, daha fazla bilgiyle birlikte web sitesine yönlendirecek bir “çevrimiçi bakım al” bağlantısı görecek.

Google, ABD’de “acil bakım” gibi aramalar yapıldığında sanal bakım platformlarını öne çıkaracak. Eskisinden farklı olarak, arama sonuçları artık hem yüz yüze hem de sanal bakım seçeneklerini vurgulayacak. Sigortası olmayan kullanıcılar fiyatlar hakkında daha fazla ayrıntı görecek.

Bunlara ek olarak Google; bir sağlık hizmeti sağlayıcısının, habersiz ziyaretçilerle ilgili şartlar veya çalışma saatlerindeki güncellemeler gibi bilgilerin bulunduğu COVID-19 sayfasının bağlantısını göstermeye çalışacak.

Etiketler