Snapchat, Yeni Oyun Hizmeti Snap Games’i Piyasaya Sunuyor

Snapchat, kullanıcıların gerçek zamanlı olarak arkadaşlarıyla oyun oynamasına olanak veren yeni oyun hizmeti Snap Games’i piyasaya sunduğunu duyurdu.

Bu duyuru, Bitmoji Party dahil olmak üzere platforma özel bir dizi oyun sunulacağının açıklandığı şirketin Los Angeles’taki Partner Summit’inden hemen sonra yapıldı.

Artık bir roket butonunun bulunduğu Snapchat’in sohbet özelliği içindeki oyunlara erişebileceksiniz; yani roket butonuna bir kez dokunduğunuzda arkadaşlarınızla oyun oynayabileceksiniz.

Engadget’a göre Snapchat, bir seferde sekiz arkadaşın oynayabildiği bir dizi mini oyun oynamak üzere 3D Bitmoji avatarınızı kullandığınız Bitmoji Party için Nintendo’nun Mario Party’sinden ilham aldı.

Ayrıca aynı anda arkadaşlarınızla “sesli veya yazılı olarak” sohbet edebileceksiniz.

Bitmoji Party Snapchat tarafından geliştirilmiş olsa da, Engadget’a göre “Snap, Oyunlar hizmetini başlatmak için Spry Fox, ZeptoLab, Game Closure, PikPok ve Zynga dahil olmak üzere birkaç geliştiriciyle birlikte çalıştı.”

Bu yeni hizmetin kapsadığı bir başka oyun ise etrafınızı yağmaladığınız ve bir şeyleri vurduğunuz Tiny Royale adlı savaş oyunu.

Bu yeni oyunların hepsi ücretsiz olacak olsa da, oyun sırasında 6 saniyelik reklamları izlemeniz gerekecek ve eğer bu reklamlar oyunları bölerse oldukça can sıkıcı olabilir.

Snapchat, uygulama içi satın alımlardan söz etmedi fakat bu gelecekte üçüncü taraf geliştiricilerin yarattıkları şeylerden para kazanmalarının bir yolu olabilir.

Snap Games hizmetinin duyurulması şok etkisi yaratmadı; geçtiğimiz yıl Snapchat’in ana şirketi Snap küçük bir oyun stüdyosu satın aldı ve bir süredir benzer satın alımlar yaptığı söyleniyor.

Snapchat, 2018 yılında uygulamanın içinde görünen Snappables adlı artırılmış gerçeklik oyunuyla geçmişte de oyun dünyasına giriş yapmıştı.

Etiketler