Richard Branson, Virgin Galactic’in İnsanları Noel’e Kadar Uzaya Götüreceğini Söylüyor

Virgin Galactic bu ay büyük bir dönüm noktasını hayata geçirebilir: sonunda insanları uzaya göndermek.

Virgin Galactic’in CEO’su Richard Branson CNN’e verdiği bir demeçte Virgin Galactic’in Noel’den önce ilk astronotlarını uzaya göndereceğinden “epey emin” olduğunu söyledi.

Virgin Galactic’in amacı en sonunda yörüngeye “uzay turistlerini” göndermek, ancak şirket ödeme yapan yolcuların ulaşımını sağlamadan önce işe profesyonel astronotları uzaya göndererek başlamak zorunda.

Branson, “tehlikeli olanlar” olarak değerlendirdiği ilk test uçuşlarının tamamlanmasının ardından uzaya uçacak ilk yolcu olacağını söylüyor.

Branson 2007’den beri çok yakında gerçekleşecek lansmanlar vaat ediyor, ancak son zamanlarda bu iddialarını ikiye katladı. Branson, geçtiğimiz Temmuz ayında 2018 yılı sona ermeden önce uzaya gidebilmeyi umduğunu söyledi. Ardından Ekim ayında, Virgin Galactic’in “aylar değil, haftalar içinde uzayda olacağını” söyledi.

Virgin Galactic bu sözleri yerine getirene kadar Branson’un sözlerine temkinli yaklaşmak en iyisi olabilir. Ancak Noel’e bir aydan az zaman kaldı ve bunu öğrenmek için uzun süre beklememiz gerekmeyecek.

Etiketler