Virgin Hyperloop One Hindistan’a Geliyor

İngiliz bir girişimci ve Virgin’in patronu olan Richard Branson Pazartesi günü yazdığı bir blog yazısında, Hindistan’ın bir eyaleti olan Maharashta’nın Pune ve Mumbai arasında bir Virgin Hyperloop pisti inşa etmeyi planladığını duyurdu.

Virgin Hyperloop One, bir zamandan sonra yılda 150 milyon seyahati desteklemesi amacıyla bir demo pist kurarak başlayacak. İki şehir arasındaki iki buçuk saatlik araba veya üç saatlik tren yolculuğunu yalnızca 25 dakikaya indirmesi ve de Mumbai hava alanında durması gerekiyor.

Virgin Hyperloop One, Elon Musk’ın şehirler arası ulaşımın geleceğine ilişkin vizyonunu hayata geçirmeye çalışan iki ana şirketten biri. Eskiden sadece Hyberloop One olarak bilinen şirkete Ekim 2017’de ulaşım devi Virgin tarafından önemli bir yatırım yapıldı; bunun sonucunda markanın ismi değiştirildi. Aralık ayında Branson şirketin başkanı ilan edildi.

Branson, “Virgin Hyperloop One, 20. yüzyılda trenlerin Hindistan’da yarattığı etkiyi yaratabilir.” dedi. Önerilen rotanın “ulusal bir hyperloop ağının bir parçası olarak ideal bir ilk koridor” olduğunu da ekledi.

Etiketler