Arlington, Texas’taki Herkes Bu Otonom Araçlara Binebilir

Eğer Arlington, Texas’ı ziyaret edecekseniz ve otonom bir aracı denemek için sabırsızlanıyorsanız çok şanslısınız.

Üç tane Drive.ai otonom araba (en sonunda 5 olacak), sadece ofis çalışanları, devlet memurları veya seçilmiş bir grup “erken binici” için değil herkes için artık kullanıma açık. Temmuz ayında Drive.ai, Texas eyaletinin Frisco şehrinde otonom Nissan NV200 kamyonetlerini denedi. Arlington’a geçiş ise önümüzdeki sene gerçekleşecek.

CEO’su Bijit Halder geçen günlerde yaptığı açıklamada; “Bu hızlı bir gösterim değil.” dedi.

Eğer ilgiliyseniz, Drive.ai uygulamasını indirebilir veya beş toplama (pickup) noktasında bulunan bir kiosktan bir araba isteyebilirsiniz. Bu arabalar, Dallas Cowboys stadyumuna, Texas Rangers beyzbol stadyumuna, Arlington Kongre Merkezi’ne, restoran bölgelerine ve diğer mekanlara uğrayan üç rotada yolcu alıyor.

Arabalar tamamen sürücüsüz değil – sürücü koltuğunda bir güvenlik sürücüsü ve yolcu koltuğunda bir “refakatçi” bulunuyor. Fakat hala otonom araba oldukları farkedilebilir. CEO Halder, bu arabalara “belirgin” diyor. Açık turuncu ve mavi renklerindeler ve yan tarafında özel bir şehir amblemi bulunuyor. Halder, “Otonom arabalar, öne çıkmalı ve kendini otonom araba olarak duyurmalı.” diyor.

Etiketler