Deliveroo Paris’teki İlk Ortak Mutfağını Açtı

Yiyecek dağıtım şirketi Deliveroo, Paris’teki ilk ortak mutfağını Paris’te açtı. Deliveroo, Deliveroo Editions adlı ortak mutfak konseptini ilk kez geçtiğimiz yıl Londra’da lanse etti.

AFP’nin bildirdiğine göre şirket, Paris’in kuzey-batı kesiminin yakınındaki Saint-Ouen’deki bir depoda 12 mutfak ile başlıyor. Şimdiye kadar 8 restoran Deliveroo ile anlaşma yapmayı kabul etti.

Blend, Petit Cambodge, Tripletta ve Santosha gibi en iyi restoranları Deliveroo’da bulacaksınız. Restoranlar, bir miktar kira ödemeyi veya ücretsiz olarak başlayıp daha yüksek bir ücret ödemeyi tercih edebiliyorlar.

Deliveroo müşterileri şu anda Paris’teki teslimatlar için sipariş başına 2,50 euro ödüyorlar. Ancak şirket ayrıca toplam sipariş fiyatından da pay alıyor – müşteriler Deliveroo’nun her iki taraftan da pay aldığını fark etmiyorlar. Bu pay, siparişinizin %25 veya %30’u kadar olabiliyor. Deliveroo’nun bu yeni mutfaklar için ne kadar ücret istediği kesin değil.

Fakat bu süresiz olarak genişleyemeyen restoranlar için mantıklı. Deliveroo, herhangi ek bir masa (table) olmadan siparişleri kabul etmenizi sağlıyor.


Paris’te birden fazla Blend veya Petit Cambodge restoran olsa da, bu restoranlar şehrin her yerine dağıtım yapamıyorlar. Fakat yeni bir restoran açmak da oldukça büyük bir yatırım anlamına geliyor.

Bu nedenle bu Deliveroo mutfakları iyi bir arabulucu olabilir. Bir avuç insan işe alıp bölgede yeterli talep olup olmadığını görebilirsiniz. Ayrıca bu, Deliveroo’yu UberEats ve diğer rakiplerden ayırmak için iyi bir yol.

Bu Fransa’daki ilk iş sahası. İngiltere’de olduğu gibi kontrolden çıkıp çıkmayacağını göreceğiz. The Guardian, Deliveroo Editions’ın otoparklarda bulunan penceresiz minik konteynerler olduğunu iddia ediyor. Yazın ısınıyor kışın ise soğuyor ve bu metal kutulardan siparişleri almak için onlarca moped sesi duyabiliyorsunuz.

Etiketler