Tamamen Ahşaptan Yapılmış İnternet Bağlantılı Bir Ekran

Yeni çoklu-içgüdüsel kullanıcı arayüzü çeşitli görüntülemelere sahip ve doğal materyaller kullanarak herhangi bir yere uyum sağlayabiliyor.

Nesnelerin interneti teknolojisinin çevresi ile uyumu artarken Japon şirket Nissha, Mui’yi yarattı; tamamen ahşaptan yapılmış akıllı ev ekranı. Mui, ışığı ve sıcaklığı ayarlayan, mesajlarını görüntüleyen, interaktif ve internete bağlı bir ekran. Şu anda Philips Hue ampulleri ve Net LED ile çalışıyor, ancak Nissha, Mui’nin geniş bir uygulama ve ekipman yelpazesiyle uyumlu olduğunu iddia ediyor.

Mui ismi, tasarımıyla bağlantılı olarak “sessizlik” anlamına gelen Japonca bir sözcükten geliyor – “gerekmediğine görülmeyen, kullanılmadan akla gelmeyen”. İlk prototip çınardan yapılmış olsa da, Nissha bunları kırmızı kumaş, ayna camı ve mermer gibi diğer malzemelerin kullanılabileceği şekilde dizayn etti. Mui muhtemelen önümüzdeki yılın ortalarında kitlesel fon ile piyasaya sunulacak ve perakende fiyatı 900 ila 1.200 dolar arasında olacak.

Akıllı ev sektöründe inovasyon gelişiminin bir sonu yok. Evinizi akıllı eve dönüştürecek başka keşfedilmemiş neler olabilir?

Etiketler