Hidrasyon Takibi İçin Giyilebilir Bant

Bir şirket gerçek zamanlı ter, elektrolit, hareket ve cilt sıcaklığını izleyen bir hidrasyon bandı üretti.

Dünya genelinde sıcaklıkların artması, yaşam ve çalışma koşullarını bazıları için giderek zorlaştırırken Epicore Biosystems, gerçek zamanlı ter, hareket ve cilt sıcaklığını izleyen bir giyilebilir cihaz olan Connected Hydration’ı yarattı. 

Connected Hydration; performans ve güvenlik için mevcut ve kişiselleştirilmiş hidrasyon bilgileri sağlayan esnek bir giyilebilir bant, bir uygulama ve bir bulut motorundan (cloud engine) oluşuyor. Giyilebilir cihaz, ter sıvısı ve elektrolit kayıplarını sürekli olarak ölçerken aynı zamanda cilt sıcaklığını ve hareketini de izliyor. Dehidrasyonu önlemek için cihaz, sıvı kaybı vücut ağırlığının yüzde ikisini aştığında kullanıcıyı uyarmak için alarm verecek ve titreyecek. 

Cihazın üreticileri Connected Hydration’ın inşaat, madencilik, tarım, depo paketleme ve daha fazlası gibi emek yoğun sektörlerde çalışan bireyler için tasarlandığını belirtiyor. Cihaz ayrıca şarj gerektirmeden 1.000 saatin üzerinde uzun pil ömrüne sahip.

Şirket halihazırda Chevron Corporation, Denka Corporation ve ABD Ordusu ile ortaklık kurmuş durumda. Connected Hydration patch’i ve uygulaması ile birlikte bu yaz piyasaya sürmeyi planlıyor.

Etiketler