Emirates’in Yeni Birinci Sınıf Süitlerinde Sanal Pencereler ve Yerçekimsiz Koltuk Bulunuyor

Emirates, Mercedes-Benz’ten esinlenen görkemli birinci sınıf süitleri ile donatılmış yeni 777 modelinin ilk uçuşunu tamamladı. Yeteri kadar şanslı olanlar (veya zenginler), geniş bir 3,7 metrekare boyutunda dünyanın ilk tamamen kapalı süitiyle karşılandılar. Özel odalarda, “yerçekimsiz” koltuklar, sanal pencereler ve yalnızca Emirates için geliştirilen Bowers ve Wilkins’in aktif ses kapatan E1 kulaklıkları bulunuyor. Odalarda ayrıca;  bir çift Safari dürbünü ve 2.500 kanal ve kablosuz uzaktan kumanda, ultra-geniş 32 inç tam HD LCD TV içeren bir eğlence sistemi ve kişisel kontrollü aydınlatma ve iklimlendirme sistemi bulunuyor.

Yapay pencereler penceresiz kabin süitlerinin aksine orta koridor için bir özellik ve uçağın dışına monte edilmiş gerçek zamanlı kameralar sayesinde HD bir görüntü sunuyor. NASA’dan esinlenen yerçekimsiz koltukta, “tereyağı yumuşaklığında” bir deri ve maksimum rahatlığı elde etmek için dirseklerden, sırttan ve boyundan kaynaklanan baskıyı kaldıran bir uzanma pozisyonu bulunuyor.

Yeni Boeing 777’de; tavandan yere kapılar, perdeler ve bir servis penceresi ve yolcuların daha nazik bir şekilde oda servisi isteyebileceği bir görüntülü arama özelliği ile donatılmış toplamda 6 süit var. Süitlerde uçuş yapan müşterilere ayrıca Mercedes-Benz S-Serisi araba kullanan ücretsiz bir şoför hizmeti de verilecek.

Emirates, süitleri “gökyüzündeki bir otel” olarak adlandırıyor… Süper zengin uçuşun nasıl olduğunu kendiniz görmek isterseniz, muhtemelen hiç yaşayamayacağınız tüm bu özellikleri deneyimleyen Doyle isimli bir beyefendinin bir videosu bulunuyor.

Etiketler