Evinizi Terk Etmeden Sanal Gerçeklik ile İyi Bir Sinema Deneyimi Yaşayın

VR, bu günlerde oldukça popüler ve herkesin edinmeye çalıştığı bir teknoloji. Facebook, Microsoft ve hatta Dell, odaklarını bir hayli bu teknolojiye çevirmiş durumdalar. Şimdiye dek çoğunlukla oyun ve etkileşimli deneyimler ile birkaç kısa formatlı video içeriği girişimlerine odaklandılar.

Şu anda Kickstarter’da bağış toplayan Cinera, ev sinema sistemlerini yeni bir seviyeye çıkarmak için VR başlıklarını kullanmak ve sinemanın etkileyici deneyimini kendi koltuğunuzda oturmanın rahatlığına getirmek istiyor. Daha önce VR alanında sinemaya odaklanıldığını görmemiştik, bu nedenle Cinera’nın pek çok özelliği devrim niteliğinde.

Cinera’yı eşsiz bir deneyim yapan çok sayıda istatistik sunulmuş durumda (dilerseniz Kickstarter’ın sayfasında bir göz atabilirsiniz), ancak bunların en önemlileri ikili ekranlar. Basitçe, VR başlığında bulunan ekranı bölmek yerine, görüntü, gözlerinize iki farklı ekrandan yansıtılıyor. Bu, görüntü kalitesinden ödün vermeden veya ekran alanını boşa harcamadan tamamen sürükleyici bir deneyim yaşamanıza olanak tanıyor.

Günümüzde VR teknolojisine dair en genel şikayet edilen konu ise başlığın ta kendisi. Bu hacimli makinenin tüm ağırlığını kafanıza ve boynunuza yüklemesi, bir film süresince bu başlığa katlanılmasını çok yorucu bir uğraş haline getirmekte. Cinera, bu problemi ortadan kaldırmak için, konsolu sizin yerinize tutan hareketli bir kol geliştirmekte.

Ev sinema sisteminize yeni bir eklenti arıyorsanız, Kickstarter’da bu projeye arka çıkabilirsiniz.

Etiketler