KLM, Biniş Sürecini Hızlandırmak İçin Yüz Tanıma Teknolojisini Test Ediyor

Geçtiğimiz aylarda, yüz tanıma teknolojisini; turistlerin farklı faaliyetlere olan ilgisini ölçen bir seyahat şirketinden, politikacıların büyük yayın ağlarındaki coverage’ını takip etmek için kullanan TV reyting kuruluşuna kadar birçok farklı sektörde kullanıldığını gördük. Hatta, duygusal chatbot’lar yaratmak için bile kullanıldı. Şimdi KLM havayolları, Amsterdam Schiphol Havalimanı ile birlikte çalışıyor ve biniş sürecini hızlandıracak ve havalimanı güvenliğini geliştirecek yolları test etmek için yüz tanıma teknolojisini kullanıyorlar.

Test, KLM’nin aktarma merkezindeki belirli kapılarda sadece üç ay süresince gerçekleşecek. Deneme, yolcuların önceden kayıt yaptırmalarını ve sonrasında özel bir ekranda biniş kartı, pasaport ve yüz taraması yapmalarını gerektiriyor. Hizmet, güvenlik kontrol noktalarında biniş kartı ve kimlik kontrolü ihtiyacını ortadan kaldırarak kişilerin doğrudan güvenlik kontrolünden geçmesine izin veriyor. Deneme, sistemin hızını ve güvenilirliğini test etmek için tasarlanmış.

Dünya çapında havalimanları ve havayolları, yolcuların terminaller arasında daha hızlı hareket etmelerine ve uluslararası seyahatler ile ilgili risklerle baş edebilmelerine yardımcı olmak için yeni teknolojilerin kullanımını araştırıyor. Bakalım bizleri neler bekliyor.

İlgili: Çin’in Son Model Robot Polisi Yüz Tanıyabiliyor

Etiketler