HowNow İle İstediğiniz Yerden Online Ders Alabilirsiniz

Online platform HowNow ile dünyanın herhangi bir yerindeki öğretmenden istediğiniz dersi canlı video chat ile alabiliyorsunuz.

İnternetten önce uzaktan eğitim pek mümkün değildi. Günümüzde internet sayesinde insanlar dünyanın istediği yerinden eğitim alabiliyor ve yeni beceriler kazanabiliyor. İngiltere merkezli bir startup olan HowNow dünyanın neresinde olursa olsun kullanıcılarına platform üzerinden online ders alma imkanı sunuyor.

HowNow, canlı interaktif video sohbet uygulaması aracılığıyla öğrenme sağlıyor. Uzmanlar öğrettikleri konuları, seviyelerini, biyografilerini ve uygunluklarını belirten bir profil oluşturuyor. Boş vakitlerini Google takvimden otomatik olarak programa yükleyebiliyorlar. Öğrenciler ise bu sayede uzmanların müsait zamanlarını görüyor, ders talep edebiliyor ya da tek kişilik veya gruplar için açık olan canlı video sohbete sadece tek hamleyle katılabiliyor. Platform kullanıcıları yogadan dil öğrenmeye kadar çok geniş yelpazede ders alabiliyor. Öğretmenler ise herhangi bir ekstra masraf ödemeden ders verme isteklerini yerine getirebiliyor.

İnternet başında geçen saatler düşünüldüğünde bu tür online ders platformları oldukça cazip ve etkili birer eğitim aracı. Bakalım önümüzdeki günlerde online eğitim sektörü sınıfta eğitimi zorda bırakacak kadar yaygınlaşacak mı?

Etiketler