Barkod Tarama Startupı Scandit Atomico’dan 7,5 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Mobil barkod tarama şirketi Scandit, Skype’ın kurucu ortağı olan Niklas Zennström’ün yatırım firması Atomico’dan 7.5 milyon dolar yatırım alarak seri A yatırım turunu kapattı.

İsviçre’de 2009 yılında MIT, ETH Zurich ve IBM Research’ten olmak üzere bir grup doktora mezunu tarafından kurulan Scandit, çalışanlara ve tüketicilere akıllı telefon, tablet ve giyilebilir cihazlar üzerinden herhangi bir mobil uygulama ile barkod tarama imkanı sunan yazılım hizmetleri sağlıyor. Kullanım alanları arasında envanter yönetimi, teslimat ve veri girişi var.

Şirket lojistik, sağlık, perakende ve üretim de dahil olmak üzere Verizon, GE Healthcare, Home Depot, Macys ve Shell gibi büyük markaların da bulunduğu binlerce müşteri ile çalıştığını öne sürüyor.

Şimdiye kadar Scandit 5.5 milyon dolar yatırım almıştı. Şirket bu taze nakdini veri tabanlı platfomlarını ve bulut hizmetlerini iyileştirmek için kullanacağını söylüyor. Scandit aynı zamanda Avrupa’da ve ABD’de yeni satış ofisleri açmayı planlıyor.

Atomico’dan yatırım almak Scandit için büyük bir adım oldu, zira bu yatırım devinin yönetim kurulunda çok değerli isimler var. Ayrıca Atomico’nun portföyü oldukça kuvvetli. Supercell, Skype, Truecaller, Viagogo, Rdio ve Jawbone ilk akla gelenler.

Atomico ortaklarından Teddie Wardi, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Samuel’in (Scandit CEO’su ve kurucu ortağı Samuel Mueller) ve takımının ulaştığı başarı, olağandışı bir ürün ve takımın kombinasyonunun bir kanıtı niteliğinde.” dedi. “Onlar tam olarak aradığımız türde kurucular. Yıkıcı (disruptive) teknolojileri ile birlikte kendi alanlarında global bir lider olmaya hazır bir şirket yarattılar.”

Etiketler