GittiGidiyor 2016 İlk Yarı Verilerini Açıkladı

2016 yılının ilk yarısı ile ilgili verilerini açıklayan GittiGidiyor, yayınlandığı infografikte site üzerinden yapılan alışverişleri farklı bir açıdan değerlendirdi.

2016 yılının ilk yarısı ile ilgili yayınlanan rakamlara göre GittiGidiyor, önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 31’lik bir büyüme (Site üzerinden yapılan toplam alışveriş tutarı (Gross Merchandising Volume) açısından.) sergilerken mobilde ziyaretçilerin sayısı yüzde 60’lık bir artış gösterdi. Üye sayısını 15,2 milyona çıkaran GittiGidiyor’un mobil uygulamasının indirilme sayısı ise 3,7 milyona yükseldi.

2016 ilk yarısı itibariyle toplam trafiğinin yine yüzde 60’ı mobilden gelen site, bu süre içerisinde 232 milyon kez ziyaret edildi. Geçen altı ay içerisinde 1,6 milyar sayfa görüntülenmesi alan GittiGidiyor’un aylık ortalama ziyaretçi sayısı ise 38,7 milyon oldu. Her iki saniyede bir ürünün satıldığı GittiGidiyor’da en çok Salı günleri alışveriş yapıldı.[1]

GittiGidiyor’un paylaştığı infografiği detaylı inceleyebilirsiniz: (En çok alınan ürünler arasında bitki tohumu olmasına şaşırmadım değil. Bu konunun detayını GittiGidiyor’daki yöneticilere sorup, sizlerle paylaşacağız.)

GittiGidiyor_Infografik_2016_Ilk_Yarisi

[1] Omniture Sitecatalyst verileri

Etiketler