Medigo’nun Uygulaması Vietnam’da Reçeteli İlaç Teslimatlarını 7/24 Erişilebilir Hale Getiriyor

Ho Chi Minh City merkezli Medigo, son üç yılda 7/24 talep üzerine reçeteli ilaç teslim hizmeti sunarak 500.000 aktif kullanıcıya ulaştı. Şimdi ise tele-sağlık ekosistemini East Ventures tarafından sağlanan ve Pavilion Capital ile Touchstone Partners’ın da katıldığı 2 milyon dolarlık yeni fonla büyütmeyi planlıyor.

Yeni sermaye, Medigo’nun uzaktan doktor konsültasyonlarını, ilaç dağıtım hizmetlerini ve kan testleri, idrar testleri ve hamilelik testleri dahil olmak üzere evde test hizmetlerini genişletmesine olanak tanıyacak.

Medigo’nun uygulaması kullanıcıları yakındaki lisanslı eczanelere bağlıyor ve ilaçları 20 dakika içinde kullanıcılara teslim ediyor. Şu anda Vietnam’ın en büyük üç şehri olan Hanoi, Da Nang ve Ho Chi Minh City’de 1.000 eczane ortağı bulunan Medigo, bu yıl Binh Duong, Vung Tau ve Hai Phong gibi 2. kademe şehirlere de açılmaya başlayacak.

Girişimin CEO’su ve kurucu ortağı Ha Le, kızı için gece yarısı ateş düşürücü bulmakta zorlanınca uygulama üzerinde çalışmaya başladı. TechCrunch’a verdiği demeçte, “Üniversitede yazılım mühendisiyken, sağlık alanında çalışmanın günlük hayatımın merkezi olacağını hiç düşünmemiştim ama şimdi bu benim hayatımın misyonu.” dedi.

Medigo’nun aralarında Doctor Anywhere, Jio Health, Edoctor, Long Chau, Pharmacity ve Rightnow’un da bulunduğu pek çok rakibi var. Le, Medigo’nun günün her saati açık olan eczanelerle çalışarak farklılaştığını ve böylece 7/24 tutarlı bir şekilde çalışabildiğini söyledi. Ayrıca uygulama farklı sağlayıcıları birbirine bağlamayı planlıyor, böylece kullanıcılar aynı platformda daha fazla seçeneğe sahip olabiliyor.

East Ventures yönetici ortağı Koh Wai Kit yatırımla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Dijital teknolojiler kaliteli sağlık hizmetlerinin erişilebilirliğini ve satın alınabilirliğini artırabilir. Medigo’nun Vietnam’daki eczanelerde ve sağlık hizmetlerinde devrim yaratma misyonu bizi heyecanlandırıyor.”

Etiketler