Musical.ly, Canlı Yayın Uygulaması Live.ly’yi Geliştirdi

Musical.ly, müzik videoları ile sınırlı olan hizmetlerini genişleterek bir canlı yayın platformu olan live.ly’yi yayınladı. Kullanıcılar, live.ly uygulaması üzerinden canlı yayın yapabilecek ve bu yayınlara, musical.ly üzerinden erişim sağlanabilecek.

Geçtiğimiz yıl piyasaya çıkan musical.ly, dünya çapındaki yaklaşık 80 milyon genç kullanıcısı ile hızla büyümeye devam ediyor. Uygulama, Rihanna ve Meghan Trainor gibi popüler şarkıcıların şarkılarının üzerine dublaj yapılmasını sağlayarak, müzik videolarının yaratılmasını kolaylaştırıyor.

Şimdi ise uygulama, video kayıtlarının bir adım ötesine geçerek live.ly uygulamasını hizmetlerine entegre ediyor. Canlı yayın özelliği, özellikle Facebook Live ve Periscope ile son zamanlarda fazlasıyla revaçta hale geldi. Musical.ly de bu trend üzerinden başarıyı hedefleyerek video sektöründe hatırı sayılır bir marka olma peşinde gibi görünüyor.

Musical.ly CEO’su Alex Zhu, TechCrunch’a verdiği röportajda, “Live.ly uygulaması, kullanıcıların birbiri ile gerçek zamanlı olarak etkileşim kurmasına yardımcı olacak.” dedi.

Mecra, şimdiden live.ly’yi belli başlı kullanıcılarına açtı. Önümüzdeki haftalarda da kullanıcılarının tamamına açmayı planlıyor.

Musical.ly, Snapchat’in birkaç yıl önceki hızlı yükselişinden sonra bu kadar fazla ilgi gören ilk sosyal ağlardan.

Etiketler