Bu Japon Otel Odası Gecelik 1 Dolar Ama Nasıl? Konaklamanızı Canlı Olarak Yayınlamanız Gerekiyor

27 yaşındaki Tetsuya Inoue, büyükannesinin sahibi olduğu Japonya’nın Fukuoka şehrinde bir otel olan Asahi Ryokan’ı çalıştırmaya başladığında yeni ekonomi dünyasında işini nasıl geliştirebileceğini merak etti.

Inoue’nun bir fikri vardı: Ya interneti yeni bir müşteri kitlesi ve gelir akışı yaratmak için kullanabilirse?

Şimdi, Asahi Ryokan’a gelen konukların gecelik konaklama için sadece 100 yeni (yaklaşık 1 dolar) seçeneği var – eğer konaklamalarının tamamını canlı olarak yayınlamayı kabul ederlerse…

Bununla birlikte, canlı yayının nasıl olacağı konusunda kısıtlamalar var. Inoue, canlı yayının sadece video olduğunu söyledi; böylelikle konukların özel konuşmalarında veya telefon görüşmelerinde gizlilik sağlanmış oluyor. Inoue’nin YouTube kanalının adı “One Dollar Hotel”.

Konukların ışıkları söndürmesine izin veriliyor ve tuvaletlerde kamera yok.

Geçen yıl otelde çalışmaya başlayan Inoue, “Bu çok eski bir ryokan (Japon konaklama yeri) ve yeni bir iş modeli arıyordum” diyor. “Otelimiz daha ucuz tarafta, bu yüzden herkesin konuşacağı özel bir şeye ihtiyacımız var.”

Inoue, “Bugünlerde gençler gizlilikle pek ilgilenmiyor. Bazıları sadece bir gün izlemenin sorun olmadığını söylüyor.” dedi.

Ve 1 dolarlık odalar net bir zarara neden olsa da, Inoue tek bir gecelik konaklama maliyetinin ötesinde düşünüyor. YouTube kanalında abone sayısını artırmayı ve reklam geliri elde etmeyi planlıyor.

Odanın boş olduğu veya hiç kimsenin yayın yapmadığı günlerde Inoue, ryokanın ofisinde çalışırken kendisinin canlı yayınını yapıyor. Japonca ve İngilizce işaretler, Inoue odadan çıktıklarında izleyicilerin haberdar olmaları için kameranın önüne yerleştirilmiş.

Etiketler