Phresh Meyve Sebzelerin Ömrünü Uzatıyor

Phresh tarafından üretilen gıda koruyucular organik bir tür toz kullanarak taze meyve ve sebzelerdeki bakterileri öldürüyor ve bu sayede ömürlerini 1 aya kadar uzatıyor.

Yiyecek sektörü hala dev ölçekte israfa neden oluyor ve bu israfın büyük bölümü evlerimizde gerçekleşiyor. Satın alınan yiyeceklerin büyük bölümü bozulduktan sonra atılıyor ve organik meyve-sebzeler koruyucu içermediğinden uzun süre taze kalmıyor. Ancak İsrail ve Çin merkezli bir girişim, yenilikçi ürünleri sayesinde taze ürünlerin ömrünü uzatmayı amaçlıyor.

Phresh markasının ürettiği gıda koruyucular meyve ve sebzelerin ömrünü bir aya kadar uzatabiliyor. Koruyucular bitkisel bir organik toz kullanarak gıdaların bozulmasına neden olan bakterileri yok ediyor.

Yakın zamanda Kickstarter’da kitle fonlamasıyla yatırım toplayan Phresh, 30 bin dolar biriktirerek hedefine ulaştı. Şirket bahsi geçen tozun organik ve yenilebilir olduğunu önemle vurguluyor. Minik keselerde gelen bu toz zamanla yayılarak ürünleri koruyor. LED aydınlatması sayesinde kullanıcılar kesenin ne zaman değiştirilmesi gerektiğini de anlayabiliyor.

Girişim, ürünleri sayesinde ailelerin yılda yüzlerce doları çöpe atmaktan kurtulabileceğini iddia ediyor. Kendi gıda atık hesaplamalarına göre 2 yetişkin ve 2 çocuktan oluşan bir aile bir çift gıda koruyucusu kullanarak yılda 130 dolardan fazla tasarruf edebiliyor.

İsraftan kaçınmak için belki süpermarketlerde de Phresh’in ürettiği gibi gıda koruyucular kullanılabilir.

Etiketler