Kidstrade Çocuklara Paylaşım Ekonomisi Öğretiyor

Kidstrade isimli uygulama çocukların cep telefonu veya tablet kullanarak oyuncak ve oyunlarını takas etmeleri imkanını sunuyor.

Çoğu çocuk oyuncaklarını neredeyse hiç oynamasalar bile başkasına vermek istemez.

Yeni uygulama beğenmedikleri veya kullanmadıkları oyuncakları takas etmeleri karşılığında, çocuklara paylaşım ekonomisini öğretmeyi amaçlıyor. Aileler tarafından kurulan Princeton merkezli bir startup olan Kidstrade, çocuklar ve aileler için eğlenceli ve öğretici bir ortam yaratmayı planlıyor.

Şirketin sloganı, kullanıcılarının diğer bir çocuğu “Dünyanın en mutlu çocuğu” yapabileceğine değiniyor ve çocukların oyuncak değiştirme ihtiyacına cevap veriyor.

Uygulama sayesinde çocuklar ailelerinin izni dahilinde oyuncak alıp satabiliyor. Platformda, okullarda bulunan listelenmiş bir grup eşyanın satışı yapılıyor ve aileler son sözü söyleme hakkına sahip. Diledikleri yerde bu alım satımı iptal edebiliyorlar.

Bu sayede çocukların paylaşım ekonomisi deneyimi güven altında oluyor ve App Store’da yanlışlıkla fazla para harcama ihtimalleri gibi korkular ortadan kaldırılmış oluyor.

Kidstrade kolay bağış toplama yolları da sunuyor. Ön bahçelerinde yardım satışı yapmak yerine aileler ve çocukları, uygulama üzerinden okulları için para ve bağış toplama amacıyla bir aylık bağış planı oluşturabiliyor.

Etiketler