Tüketici Pazarı İçin Robotik Kol

Carbon Robotics, yeniden programlanabilir uygulama arayüzü sayesinde pek çok çeşitli kullanım için eğitilebilen modüler bir robotik kol geliştirdi.

Robot teknolojisi yavaş yavaş konut sektörüne doğru ilerliyor. Evleri yenileyen ve odaları yeniden şekillendirebilen robotlar olduğunu biliyoruz. Carbon Robotics ise robotik kol işlevselliğini tüketici pazarına sunmayı planlıyor.

KATIA (Kick Ass Trainable Intelligent Arm) isimli eğitilebilir bu zeki robotik kol, pek çok çeşitli görevi yerine getirebiliyor. KATIA’yı geliştiren ekip robotik kolun 3 boyutlu yazıcı ve lazer kesici özelliklerini kullanıcılara gösterdi. Kullanıcılar dilerse robotik kola gerekli hareketleri göstererek belirli görevler verebiliyor ve makine bu görevleri öğrenerek rutini hatırlıyor.

Mobil uygulama aracılığıyla yazı yazma veya çizme işlerini de yapabilen KATIA, tanıtımında pasta dekorasyonu becerilerini de sergiledi.

Snapdragon işlemci destekli uygulama programlama arayüzü sayesinde kullanıcılar, KATIA’ya yeni komutlar ekleyebiliyor. Robotik kolun yakında 1.999 Dolar perakende fiyatı ile ön satışa sunulması bekleniyor.

Robotik teknolojide yaşanan tüm bu gelişmelerle birlikte KATIA’nın engelli kullanıcılara destek görevi görebileceği düşünülüyor.

DigitalTalks İlkbahar'16- Banner

Etiketler