Yataklara Özel Çadır ile Enerji Tasarrufu Yapmak Elimizde

Tüketiciler, kış aylarında ısınmak için harcadıkları masrafları azaltmak istediklerinde yalıtım yaptırabilir ya da enerji tasarruflu ısıtıcılara başvurabilirler. Bu da olmazsa, kendi evlerindeki yatakların rahatlığında kamp yapmanın keyfini çıkartarak ısınabilirler. Nasıl mı? Videoyu izleyin.

Room-in-Room‘un Koreli tasarımcıları, tüketicilerin yataklarının üzerine oturacak formda çadırlar geliştirdi. Özel pamuklu bir kumaştan elde edilen, kolaylıkla kurulan bu çadırlar odanın kendisinden 5 derece daha sıcak, yatak-bazlı bir mikro-iklim oluşturuyor. İçerideki geniş alan, sıcak hava akımını sağlarken entegre havalandırma sistemi sayesinde içeride dolanan havayı taze tutuyor. Günümüzün yatak odalarında bulunma ihtimali yüksek olan elektronik cihazlara göre dizayn edilmiş olan Room-in-Room, laptop standı ve akıllı telefon yuvası ile birlikte geliyor. Halihazırda Kickstarter’da kitle fonlaması altında olan bu çadırlara sahip olmak isteyenler, çift kişilik yataklara özel çadırı 70 dolara satın alabilir ve kışlık ısınma masraflarını yüzde 25 oranında düşürebilirler.

Rusya ve Türkiye arasındaki gerilim ile birlikte ortaya çıkan doğalgaz kesintisi endişelerini düşününce, yatağın üzerine bu konforlu çadırı kurmak daha da anlamlı gelebilir hepimize 🙂

Etiketler