Sumry ile Yenilikçi Özgeçmişler

İş deneyimi ve eğitim düzeyinden ziyade kişilik, sosyal beceriler ve ilgi alanlarının daha önemli olduğu sayısız iş olanağı bulunuyor.

İşe alım süreçlerine yenilik getiren Sumry tam da bu özelliklerinizi ön plana çıkarıyor. Alışılmış şablonları doldurmak yerine kişilerin güçlü oldukları noktaları vurgulamalarını sağlayan bir uygulama olan Sumry, daha yenilikçi bir özgeçmiş hazırlama imkanı sunuyor.

Kullanıcılar Sumry ile detaylı hikayelerini, tutkularını ve kişiliklerini açıklayan bir yazı yazıyor. Kendilerini tanıtacak bir yazının yanı sıra işverene iletmek istedikleri her türlü görsel, video, blog ve sosyal medya aktivitesini ekleyebiliyorlar. Ardından kısa bir mesajla birlikte şirketlere gönderiyorlar. Sumry ile hazırlanan özgeçmişler email veya PDF ile iş başvurusu kabul eden her şirkete gönderilebiliyor. Ayrıca platform üzerinde kullanıcılar, firmaların tanıtım yazılarını, işe ne zaman alım yapacaklarını ve pozisyonu ne zaman açtıklarını da görebiliyor.

Ania Khazina

Apple, Google ve Instagram gibi büyük firmaların Sumry’yi işe alım süreçlerinden biri olarak kullandığı biliniyor.  Sumry Pro hesabına üyeliğin aylık 7 dolar olduğunu da belirtelim.

Sumry ile hazırlanmış örnek bir özgeçmişe bu linkten ulaşabilirsiniz.

Sumry gibi geliştirilen yenilikçi uygulamalar ile işe alım süreçlerinin gelenekselden çıkıp her işin doğasına daha uygun şekilde evrilmesi hem işveren hem de adaylar açısından faydalı ve etkin olabilir.

Etiketler