BBVA, Teknoloji Firmalarını Yeni Bir Şirkette Birleştiriyor

İspanyol bankası, BBVA’nın üç teknoloji firmasını BBVA Technology adında 3.000 çalışana ev sahipliği yapacak ve daha “stratejik bir odaklanma” sunacak yeni bir şirkette birleştireceğini açıkladı.

Yeni şirket, BBVA Next Technologies, BBVA IT España ve Datio’yu bir araya getirerek çalışanları Madrid, Barselona ve Bilbao’daki ofisleri bulunan tek bir girişimde bir araya getiriyor.

BBVA Teknoloji’nin ana odağı, önümüzdeki yıllarda BBVA Mühendislik’in stratejik önceliklerinden biri olan yazılım geliştirme dönüşümü olacak.

Yeni şirket, ekiplerin teknik uzmanlığını pekiştirmek, aynı zamanda mevcut personel için daha fazla kariyer geliştirme fırsatına erişim sağlamak ve yeni yeteneklerin çekilmesine yardımcı olmak için tasarlandı.

BBVA uzun zamandır teknolojiye en fazla odaklanan bankalardan biri. Yakın zamanda bir iş portalı açtı ve dünya çapındaki teknoloji rollerini doldurmak üzere yıl boyunca 2.600’den fazla STEM ((Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) profesyonelini işe almayı hedefliyor.

Etiketler