Coinbase’den Avrupa Ekibine Dikkat Çeken Transfer

Önde gelen kripto para borsalarından olan San Francisco merkezli Coinbase, Avrupa’daki büyüme planlarına liderlik etmesi için Solarisbank AG’nin üst düzey yöneticisi Daniel Seifert’i transfer etti.

Bloomberg’e yaptığı açıklamada Coinbase, Avrupa ekibindeki pozisyonları doldurmak için kolları sıvadı. 

Solarisbank’ta 2 yıldan daha uzun bir süredir operasyondan sorumlu olarak görev alan Seifert’in, Coinbase’in Avrupa’ya genişleme planları kapsamında “Avrupa Bölge Direktörü” olarak ekibe katılacağı ve Avrupa’daki genişleme planlarına liderlik edeceği belirtildi.

Yakın zamanda Hollanda ve İtalya’da düzenleyici onayı almayı başaran ve kripto varlık hizmet sağlayıcısı olarak kayıt yaptıran Coinbase’in Avrupa’ya açılma planları, kripto servis sağlayıcıları için zorlu kripto kışı döneminde geldi. Bir taraftan sektördeki yasal gereklilikler artarken diğer taraftan kripto para birimleri değerlerinde 2022 boyunca yaşanan düşüş devam ediyor.

Zorlu kripto kışı, kripto borsalarını ve bazı platformları işe alımları dondurma veya işten çıkarma yapmaya zorlarken Haziran ayında yaptığı açıklamada Coinbase, işe alımları dondurma planlarının öngörülebilir gelecek için geçerli olmaya devam edeceğini duyurmuştu. 

Coinbase geçtiğimiz günlerde blockchain verilerini geniş ölçekte işleyebilmek için Google Cloud ile anlaştığını da duyurmuştu.

Etiketler