Dünyanın İlk Tam İnternet Bağlantılı E-Bisikleti 

E-bisiklet devrimine tanık olduğumuz bir dönemdeyiz. Shimano Steps e-bisiklet endeksine göre, Avrupalıların dörtte biri e-bisiklet sahibi. E-bisiklet sahiplerinin çoğunluğu bisikleti yalnızca işe gidip gelmek için değil esas olarak eğlence için kullanacaklarını belirtiyor. E-bisikletlerin popülaritesi arttıkça e-bisiklet mühendisliği de daha kapsamlı hale geliyor. Greyp Bikes, üst düzey ve tam internet bağlantısına sahip e-bisiklet serisiyle tam bu noktada karşımıza çıkıyor.

Greyp, basit bir e-sürüş deneyiminin ötesine geçerek yapay zeka, oyunlaştırma ve artırılmış gerçekliği kullanarak e-bisikletler tasarlıyor, geliştiriyor ve üretiyor. Şirket bisikletlerini, entegre bir eSIM ve internet bağlantısı için yerleşik iletişim modülü ile elektronik aksam üzerine inşa ediyor. Greyp bisikletleri sürekli kayıt yapan ve uzaktan erişilebilen iki adet kamera ile donatılıyor. Şirket bisikletlere entegre edilen internet bağlantısı ile ileriki zamanlarda gerçek zamanlı yarışlara ve içerik paylaşımına izin vereceğini ve “sensörle donatılmış bisikletleri bir oyun platformuna dönüştüreceğini” iddia ediyor.

Bisikletlerin dağ ve zorlu yol (hardtrail) da dahil olmak üzere çeşitli modelleri bulunuyor. 700 watt-saatlik güçlü bir pil, karbon fiber kompozit gövde ve 150 mm ön ve arka tekerlekler ile Greyp bisikletleri, dayanıklılığı ile bilinen enduro geometrisini taşıyor. Şirketin G12S isimli modeli, hem motosikletlerin hem de bisikletlerin özelliklerini bir araya getiriyor. Rejeneratif frenleme ve planet dişliye sahip G12S, saatte 70 km hıza ulaşabiliyor.

Sadece daha iyi bir bisiklet geliştirmekle yetinmeyen Greyp, diğer tüm e-araçlar kadar internet bağlantısına sahip bir bisiklet hedefliyor. Şirket kendisini “çılgın bir grup motorcu, makine meraklısı ve açık hava sporları sevenler” olarak tanımlıyor ve “Tüm bu tutkuları yarattığımız her ürüne dahil ediyoruz. Bir numaralı avantajımız yaratıcılığımız. Biz sadece hiç durmadan bir şeyler yaratmak istiyoruz.” diyor.

Etiketler