Robinhood 5 Ofisini Daha Kapatıyor

Dünyanın önde gelen finansal hizmet şirketlerinden Robinhood, geçtiğimiz cuma günü yaptığı açıklamada, Ağustos ayından duyurulan ve organizasyon yapısını değiştirmeyi amaçlayan geniş kapsamlı program dahilinde beş ofisi daha kapatacağını söyledi.

Regülasyon dosyasında yer alan bilgilerde kapatılan ofislerde işten çıkarma planlanmadığı belirtildi. 

Menlo Park, Kaliforniya merkezli şirket, bu ofislerin kapatılmasının yaklaşık 45 milyon dolarlık yeniden yapılandırma maliyetine yol açacağını ve 2022’nin dördüncü çeyreği ile 2024’ün ilk çeyreği arasındaki her çeyrekte yaklaşık 4 milyon dolarlık çalışma tasarrufu sağlamasını beklediğini dile getirdi.

Nisan ayında işgücünü zaten yüzde 9 oranında azaltan ve şirketin büyümesindeki bazı mükerrer ünvanlarına ve iş tanımlarına suç bulan Robinhood, Ağustos ayında çalışanlarının yaklaşık yüzde 23’ünü daha işten çıkaracağını açıklamıştı.

Yatırım platformu, pandemi sırasındaki perakende yatırım, ticaret çılgınlığında merkezi bir rol üstlenmiş ancak müşteri tabanının artan faiz oranları ve yüksek enflasyondan ürkmesi nedeniyle son aylarda gelirlerinde düşüş kaydetmeye başlamıştı. 

Etiketler