İsveçli Elektrikli Araç Şarj Şirketi Charge Amps Yatırım Turunda 15 Milyon Dolar Topladı

Reuters’ın haberine göre, İsveçli elektrikli araç şarj çözümleri üreticisi Charge Amps, cuma günü Swedbank Robur liderliğindeki bir yatırım turunda, gelecek yıl planlanan halka arz öncesinde, 130 milyon kron (15,3 milyon $) topladığını açıkladı.

Akıllı şarj istasyonları, kablolar ve bulut yazılımı geliştiren Charge Amps, Swedbank Robur’un ayrıca 20 milyon kron değerinde hisse satın alarak şirkete yaptığı toplam yatırımı 150 milyon krona çıkardığını belirtti.

Şirket finansmanı İskandinav ülkeleri ve Birleşik Krallık gibi önemli Avrupa pazarlarında genişlemek, Ar-Ge ve gelecek yıl yapılması planlanan halka arza hazırlanmak için kullanacak.

2012’de kurulan Charge Amps, bu yıl 250 milyon kron satış beklediğini ve 2018 yılından bu yana her yıl bir önceki yıla göre iki kattan fazla büyüme kaydettiğini paylaştı.

CEO Anders Bergtoft yaptığı bir açıklamada, “Bu yatırım, Charge Amps’i 2022 yılında halka arz etmek için gereken operasyonel mükemmelliği sağlamamıza ve böylece bireylerin şirketimizin parlak geleceğini ve elektrikli araç şarj yeniliklerini yıllarca şekillendirmeye devam edebilmelerini sağlayacak ”dedi.

(1 Dolar = 8.5180 İsveç Kronu)

Etiketler