Wirecard’ın Kuzey Amerika Birimi Syncapay’e Satıldı

Wirecard-Yolsuzluk

Wirecard iflas yöneticisi geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, ABD’li Syncapay Inc şirketinin Alman ödeme şirketi Wirecard AG’nin Kuzey Amerika birimini satın aldığını açıkladı.

Anlaşmanın, Syncapay’e çoğunluk öz sermaye yatırımı yapan özel yatırım yönetimi şirketi Centerbridge Partners ve Bain Capital Ventures ve Silversmith Capital Partners gibi Syncapay’in mevcut hissedarları tarafından desteklendiği de eklendi.

Wirecard’ın Kuzey Amerika birimi, sorunlu ana firmasının iflas başvurusunda bulunmasının ardından haziran ayının sonlarında satışa çıkmıştı. Birim, o dönemde Wirecard Kuzey Amerika’nın Wirecard’ın ayrı bir yasal ve ticari varlığı olduğunu ve Alman şirketinden “büyük ölçüde özerk” olduğunu söylemişti.

Wirecard, Almanya’nın savaş sonrası en büyük şirket dolandırıcılığı olayında muhasebe kayıtlarında 1,9 milyar Euro (2,25 milyar dolar) açık bulunmasının ardından haziran ayında çökmüştü.

Taraflar, yapılan ayrı bir açıklamada Wirecard Kuzey Amerika’nın North Lane Technologies olarak yeniden markalaştığını ve daVinci Payments adlı bir Syncapay yan kuruluşu ile birleştirildiğini söyledi. Anlaşmanın mali detayları açıklanmadı.

Etiketler