Paynetics, Wirecard İngiltere ve İrlanda’nın Kurumsal Kart Portföyünü Satın Aldı

Bulgar e-para kurumu Paynetics, Wirecard İngiltere ve İrlanda’nın kurumsal ödeme kartı portföyünü satın aldı.

Anlaşma, Paynetics’in daha önce kart basımı ve ödeme hizmetleri için Wirecard altyapısına ve teknolojisine güvenen kurumsal müşterilerle çalışarak, müşterilerin mevcut kart programlarının devamı için Paynetics’i benimsemesini sağlayacak.

Satış, Paynetics’e İngiltere ve Avrupa pazarlarında daha büyük bir oyun alanı sağlıyor. Şirket, bu çalışmaları yönetmek için Omnio’nun eski COO’su ve BancTec EMEA’nın başkanı Mike Peplow’u Birleşik Krallık biriminin CEO’su olarak atadı.

Peplow, “Bu satın alma yoluyla, yalnızca teknolojik yeterliliğimizi ve sektörün teklifimize olan güvenini kanıtlamakla kalmayıp ürün ve hizmetlerimizin büyük kurumsal kuruluşların amaçlarına uygun olduğunu da kanıtladık.” dedi.

Wirecard, kurumsal kart portföyünü ilk olarak üç yıl önce Citi’den satın almıştı.

Wirecard’ın başkan yardımcısı Laura McCracken, “Wirecard’ın kurumsal ödeme kartı işi konusundaki zor kararla karşı karşıya kaldığımızda Paynetics bir şövalye gibi ortaya çıktı. Hızları ve çeviklikleri, kurumsal müşterilerimiz için çok sayıda programı korumamıza ve binlerce son kullanıcı için minimum kesinti sağlamamıza olanak sağladı.” dedi.

Etiketler