Airbnb, Ev Partilerini Durdurmak İçin Ev Sahiplerini Akıllı “Parti Sensörleri” Kurmaya Teşvik Ediyor

Airbnb partileri bitiriyor ve ev sahiplerinin onları durdurmaları için gözetim cihazları yerleştirmelerini istiyor.

Kısa süreli konaklama şirketi, ev sahiplerini gürültü veya nemdeki keskin artışları izleyen “parti önleme” akıllı cihazları satın almaya teşvik ediyor; ve eğer konuklar platformun partilere karşı kuralını ihlal ederse bir uyarı gönderiyor.

Airbnb, Ekim ayında bir California Airbnb evindeki bir partiye katılan 5 kişinin vurularak öldürülmesinden sonra, partilere karşı kurallarını bu yıl birimler halinde sıkı bir şekilde uygulamaya başladı. Bu partinin ardından CEO Brian Chesky gelecekteki “parti evlerini” durdurmaya söz vermişti.

Aynı zamanda şirket, ev sahiplerinin uygunsuz bir şekilde gözetimi altında tutulduklarını hisseden konukların kaygılarını dile getirdi. Airbnb, casusluk raporları sonrasında konukları gizli kameralara gizlice kaydeden ev sahiplerine karşı bir politika uygulayacağını söyledi.

Parti önleme cihazları ses veya video kaydetmiyor; bunun yerine kalabalık bir partinin koşullarını tespit etmek için gürültü, ısı, nem ve hareketi izliyor.

Airbnb; Forbes’un ilk bildirdiği gibi Minut, NoiseAware ve Roomonitor tarafından yapılanlar da dahil olmak üzere 100-150 dolar arasında değişen cihazlarda indirimler sunuyor. Airbnb’nin web sitesine göre NoiseAware cihazları 700.000’den fazla konaklamayı izledi. NoiseAware tarafından satılan cihazlardan biri, ev sahiplerine evlerindeki desibel seviyesini gösteren bir grafik gösteriyor ve ani bir şekilde yükseldiğinde onları uyarıyor.

Etiketler