Tmall Satışlarını Artırmak İçin Influencer Canlı Yayınları Yapıyor

Tmall, Kim Kardashian ve Viya Huang’ın katıldığı, 13 milyon izlenmeyle ve Kardashian’ın parfümünden 15 bin adet satışla sonuçlanan bir canlı yayın sohbetine ev sahipliği yaptı.

Çin e-ticaret platformu Tmall, gerçek zamanlı çevrimiçi satışlar elde etmek için sosyal medya fenomenleri ile işbirliği yapıyor. Çin’de ve birçok yerde popülaritesi artan bu trend, perakende ve eğlence arasındaki çizgiyi bulanıklaştırıyor.

Tmall, geçtiğimiz günlerde Çinli influencer Viya Huang ve ABD’li ünlü Kim Kardashian ile canlı yayın sohbetine ev sahipliği yaptı. Huang ve Kardashian’ın canlı sohbeti 13 milyondan fazla kişi tarafından izlendi. Bu sırada Kardashian’ın KKW isimli parfümünden 15 bin adet şişenin dakikalar içinde satıldığı bildirildi.

Bu etkinlik Tmall’ın yeni küresel influencer ekosisteminin bir parçası. Program, Çin’de ithal mallarının satışı için 2 bin küresel influencer’ı bir araya getiriyor. Tmall’ın canlı yayın yapan influencer hamlesi, “canlı alışverişin” popülerlik kazandığı Çin’de yankı uyandıran ve büyüyen bir trend. Viya Huang gibi influencer’ların 1 günde milyonlarca dolarlık ürün sattığı biliniyor.

Etiketler